نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

آموزش سازمانی یعنی چه و چه مزایای دارد؟

آموزش سازمانی یعنی چه و چه مزایای دارد؟

مقدمه

هر روز تمامی حرفه ها و صنایعی که می شناسیم در حال پیشرفت تکنولوژیکی و رفتاری هستند. سازمان ها و کارخانه ها برای این که بتوانند هم گام با این پیشرفت ها به جلو حرکت کنند نیاز به آموزش سازمانی دارند.

هر سازمان یا کارخانه ای که به این نکته توجه ویژه کند قطعا در ادامه فعالیت هایش تاثیرات مثبت را مشاهده خواهد کرد. قطعا سازمانی که کارکنانش آموزش دیده باشند بهتر با انجام وظایف خود آشنا هستند و از پس انجام دادن آن بر می آیند.

در واقع آموزش سازمانی است که به شرکت ها و سازمان ها کمک می کند تا در مسیر صحیح توسعه یافتن خود قرار بگیرند و از موانعی که جلوی راهشان را سد می کند به سلامت عبور کنند. برای همین نسبت به این نکته مهم نباید غافل باشند و باید نسبت به آموزش پرسنل و خدمه خود تمامی تلاش را انجام دهند.

زمانی که دو کارخانه را که یکی در بخش آموزش سرمایه گذاری کرده و یکی دیگر سرمایه گذاری نکرده را بررسی می نمایید مشخص می شود که تفاوت سطح کیفی کارخانه اولی با دومی به خاطر همین سرمایه گذاری بر روی آموزش بوده است.

تولید ظروف پلاستیک صنعتی می بایست زیر نظر کارشناسان و متخصصین صورت گیرد.این امر در کشور توسط تولید کننده بطری 1 لیتری، تولید کننده سطل های پلاستیکی، تولید کننده گالن 20 لیتری و… که از حضور متخصصین این حوزه بهره مند هستند، تنها میسر است.

آموزش سازمانی یعنی چه؟

نوعی یادآوری کردن کارها است که توسط سازمان هایی که به پیشرفت خود علاقه دارند به پرسنل و خدمه خود داده می شود. این آموزش ها باعث می شود تا پرسنل بدانند در هر زمانی و در هر موقعیتی که در کارخانه پیش بیاید باید چه نوع حرکت و رفتاری متناسب با آن داشته باشند.

مزایای آموزش سازمانی:

سازمان هایی که نسبت به آموزش پرسنل خود اقدام می کنند در بلند مدت سود ان را برداشت خواهند کرد. قطعا مهره های آموزش دیده بهتر از مهره هایی که آموزش ندیده اند در محیط کار رفتار می کنند و میزان بهره وری را افزایش می دهند.

کمک به توسعه سازمان:

یکی از دلایلی که سازمان ها به آموزش سازمانی روی می آورند مسئله توسعه پیدا کردن است. البته توسعه جنبه های گوناگونی دارد ممکن است در بخش بازاریابی باشد و یا در توسعه دادن بخش های تولید کارخانه برای این که محصولات بیشتری تولید شود و میزان سود کارخانه بالا برود.

اگر در بخش بازاریابی باشد معمولا نسبت به آموزش بازاریاب ها اقدام می شود تا سهم بیشتری از بازار بتوان به دست آورد. ولی اگر در بخش توسعه ابزاری باشد نسبت به آموزش تخصصی پرسنل قطعا اقدامات لازم صورت می گیرد.

بهبود عملکرد کارکنان و کارگران سازمان:

هر روزه شیوه های تولید در کارخانه ها تغییر و تحول پیدا می کند. هر کارخانه ای که نسبت به آموزش سازمانی پرسنل خود اقدام کند قطعا عملکرد آنها را بهبود می بخشد و میزان بهره وری خود را از کار آنها بالا می برد. قطعا آموزش مناسب با میزان سود بیشتر همراه می شود.

پیدا کردن نقاط ضعف و رفع نمودن آنها:

یکی دیگر از دلایلی که آموزش سازمانی داده می شود این است که اگر در زمان تولید در کارخانه ای ایرادی پیش آمد و به راحتی قابل حل بود پرسنل بتواند نسبت به رفع آن اقدام کند و نیاز نباشد کار تعطیل شده تا ایراد توسط کس دیگری حل گردد.

پرورش نوآوری و بها دادن به ایده های جدید:

در اداره یا کارخانه ای که نسبت به آموزش سازمانی پرسنلش به موقع اقدام شود احتمال این که پرسنل در آینده با دادن ایده های نو به نفع سازمان کار کنند بسیار است. در واقع یک نیروی آموزش دیده بهتر می تواند بر روی تمامی جنبه های یک کار تمرکز کند و نسبت به ارتقا دادنش اقدام کند.

یک ایده نو در حوزه هر صنعتی می تواند سود سرشاری را به جیب های صاحبان آن صنعت راهی کند. سازمان ها نباید از آموزش نیروهای کار خود غافل بمانند تا در آینده از مزایا و مواهبی که ممکن است به همراه داشته باشد بهره مند شوند.

افزایش یافتن انگیزه و همبستگی و روحیه کار کردن تیمی:

در اداره یا کارخانه ای که نسبت به آموزش سازمانی پرسنل بی توجهی نمی شود در واقع انگیزه کسانی که آنجا کار می کنند برای انجام دقیق کارها بالا می رود. میان بخش های مختلف تولید همکاری بهتری شکل می گیرد و همه برای هدف نهایی که پیشرفت و توسعه کارخانه است قدم بر می دارند.

نکاتی که در بالا گفته شد در واقع روحیه تیمی کار کردن را در محیط آن کارخانه افزایش می دهد و بی توجهی کردن به کار در میان پرسنل کاهش می یابد. بالا بودن روحیه تیمی یکی از بهترین اتفاقاتی است که در یک محیط کاری می تواند بیفتد. در نهایت سود این روحیه مثبت به کارخانه باز خواهد گشت.

What does organizational training mean?

توصیه می کنم حتما به مقاله ی از مراحل ساخت بطری های پلاستیکی چه می دانید؟ سر بزنید.

بالا رفتن دقت در کارها و کاهش میزان خطاها:

یکی از مزایایی که آموزش سازمانی دارد و به مرور زمان خود را نشان خواهد داد کاهش یافتن خطای پرسنل در زمان انجام کار است. کاهش پیدا کردن خطا از دو جنبه قابل بررسی است. اول این که خطرات کار کاهش پیدا می کند و دوم این که کیفیت محصولات تولیدی بالا می رود.

در هر محیط کاری همیشه خطراتی در کمین هستند، اگر پرسنل نسبت به آن آگاه نشده و آموزش نبینند ممکن است دامن گیر آنها شود. همچنین بالا رفتن دقت بر روی کیفیت محصولات تولیدی نیز اثر می گذارد و رضایت مشتریان به دست می آید.

بالا رفتن اعتبار سازمان به دلیل داشتن نیروی با سواد:

یکی از بزرگ ترین اتفاقات مثبتی که برای ادارات می تواند بیفتد داشتن پرسنل باسواد است. این اتفاق نمی افتد مگر این که اداره نسبت به آموزش سازمانی افرادی که زیر مجموعه اش هستند اقدامات لازم را انجام دهد.

پرسنل باسواد در یک سازمان نه تنها میزان بهره وری و کیفیت را بالا می برد بلکه سبب می شود تا آن اداره یا سازمان در بازار تجارت هم برای خود اعتباری کسب کند. کسب کردن اعتبار باعث می شود تا در زمان بستن قرارداد بازرگانان دیگر راحت تر اعتماد کنند.

برقراری نظم و انظباط در محیط کار:

یکی دیگر از مواهب و مزایایی که آموزش سازمانی با خود به دنبال دارد برقرار کردن نظم و انظباط در آن اداره یا سازمان است. برقراری نظم کمک می کند تا کارها بهتر از قبل در آن سازمان پیش برود. کارگران و پرسنل به موقع به کارخانه مراجعه کرده و به موقع هم از آن خارج می شوند. برقراری نظم در نهایت بر روی عملکرد سازمان تاثیر مثبت می گذارد.

What does organizational training mean?

به روز شدن اطلاعات کارکنان در زمینه تخصصی خود:

هر روزه پیشرفت های جدیدی در هر حوزه کاری در دنیا حاصل می شود. اداراتی که نسبت به آموزش سازمانی پرسنل خود اقدام می کنند اطلاعات آنها را در زمینه تخصصی مربوطه افزایش می دهند. این افزایش اطلاعات کمک می کند تا کارهای سازمان مربوطه با کیفیت بهتری پیش برود.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید آموزش سازمانی برای هر اداره یا کارخانه ای ضروری است و بر روی کیفیت و دقت کارهای آنها اثرات مثبت می گذارد. مزایایی که آموزش دارد در آینده به نفع خود آن سازمان می شود و سودش قطعا به خودش برمی گردد.

در ادامه لازم به ذکر است که شرکت زر پلاست با داشتن خطوط پیشرفته تولید پلاستیک سال ها در این زمینه سابقه دارد و محصولات با کیفیتی را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می کند. بازرگانان عزیز برای به دست آوردن اطلاعات کافی و وافی با شماره های پشتیبانی شرکت تماس حاصل فرمایید

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آیا نمونه محصولات زرپلاست را دریافت کرده اید!؟

چنانچه تمایل دارید بسته کامل نمونه محصولات برایتان ارسال شود، بر روی دکمه زیر کلیک کنید.