نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

آیا سموم کشاورزی کشنده هستند؟

آیا سموم کشاورزی کشنده هستند؟

علیرغم این که کشاورزی در دنیا به سمت ارگانیک شدن در حرکت است ولی متاسفانه هنوز کشورهای زیادی هستند که از سموم کشاورزی برای تولید محصولات استفاده می کنند. دنیا زمانی به این نتیجه رسید استفاده از این سموم را محدود کند که پی به ضررهای زیادش برای سلامتی برد.

امروزه بخش اعظمی از کشورهای صنعتی به نتیجه رسیده اند که سموم کشاورزی علیرغم این که باعث ازدیاد محصولات می شود ولی صدمات جبران ناپذیری به سلامت محیط زیست می زند و اگر انسان ها به استفاده از آن ادامه بدهند در آینده نه چندان دور دودش به چشم همگان خواهد رفت.

در گذشته انسان برای این که محصولات کشاورزی بیشتری داشته باید هر کاری حاضر بود انجام دهد. این میل و اشتها باعث شد تا سموم کشاورزی توسط دانشمندان تولید و در اختیار بخش کشاورزی قرار بگیرد تا بتوانند از نظر کمیت رشد کنند.

با استفاده از سموم کشاورزی به مرور زمان بیماری های زیادی از پس پرده بیرون آمدند تا انسان پی به این نکته ببرد که اگر به طبیعت احترام نگذارد و با روش های غیر معقول به فکر تولید بیشتر محصول باشد سلامتیش به خطر می افتد و نمی تواند عمر بلندی مثل گذشتگان خود داشته باشد.

حتما به این نکته توجه کرده اید که گذشتگان ما عمرهای زیادی در حدود صد سال داشته اند ولی امروزه بسیاری از انسان ها به شصت سال نرسیده دچار بسیاری از مشکلات و بیماری هایی می شوند که در گذشته محلی از اعراب نداشت و در این دوره حلول نمود.

اگر سرنخ را بگیرید به این نکته خواهید رسید که ریشه تمامی این مشکلات غذاهایی است که به وسیله سموم کشاورزی خطرناک و غیر ارگانیک تولید می شود. این غذاها سم را در ژنتیک خود حفظ کرده و به بدن انسان ها انتقال می دهند و موجب بیماری می شوند.

بسیاری از کشورها با دانستن این نکته سعی دارند سبک و روش کشاورزی خود را به سمت ارگانیک شدن پیش ببرند. زیرا می دانند برای این که جمعیت سالمی داشته باشند باید غذای سالم تولید نمایند و در اختیار آنها برای مصرف کردن قرار بدهند.

در کشاورزی ارگانیک دانشمندان عنصر سموم کشاورزی را به طور کامل حذف کرده و محصولات کشاورزی را در محیط هایی مثل گلخانه که ایزوله و تحت کنترل هستند پرورش می دهند. محصولاتی که با این شیوه به دست می آید از سلامت بالایی برخوردار است.

البته به نکته باید توجه کرد تا زمانی که تمامی دنیا به این سمت پیش نروند و به طبیعت احترام نگذارند میزان مرگ و میر ناشی از غذاهای ناسالمی که با سموم کشاورزی تولید شده است افزایش خواهد یافت. بنابراین بهتر است که از روش های موفق دیگر کشورها برای کشاورزی الگو گرفت.

الگوی مناسب گرفتن از آن کشورها سبب می شود تا محصولات غذایی که در بازارهای ما به فروش می رسد از میزان سلامت بیشتری برخوردار شوند. یک جامعه سالم زمانی به وجود می آید که غذای سالم در اختیارش باشد و مصرف کند.

برای مشاهده، استعلام قیمت و ثبت سفارش بطری 1 لیتری در مشهد بر روی لینک زرد کلیک کنید.

Deadly agricultural pesticides

مزایای سموم کشاورزی:

قبل از کشف سموم کشاورزی دنیا با شیوه طبیعی سال ها دست به تولید محصولات کشاورزی می زد. غذاهایی که تولید می کرد سالم بود و آدم ها عمر با برکت تری داشتند ولی از زمانی که این سموم پا به عرصه کشاورزی گذاشتند باعث نابودی سلامت آب و خاک شدند.

البته این نکته را نباید از ذهن دور نگه داشت که قطعا این سموم مزایایی داشتند که تا این حد مورد استقبال قرار گرفتند و به صورت گسترده برای کشاورزی کردن مورد استفاده قرار گرفتند. در ادامه این نکات را نام برده و مختصر جهت آشنایی تان توضیح می دهیم.

باعث رشد بهتر و سریع تر گیاهان می شوند:

کشاورزان همیشه به دنبال راه هایی هستند تا میزان محصولات خود را افزایش دهند. کشف این سموم و مورد استفاده قرار گرفته شدنشان در واقع پاسخی به این میل و اشتهای بی پایان کشاورزان بود. این سموم با تقویت کردن خاک و رساندن مواد معدنی به گیاهان کمک می کنند تا سریع تر رشد نمایند و کشاورزان را به آرزوی دیرینه خود که به دست آوردن محصولات بیشتر است برسانند.

آفت ها را از بین می برند:

از قدیم تا به الان مسئله ای که سبب می شود تا کشاورزان نتوانند از کشاورزی به خوبی بهره ببرند موضوع آفت ها است. این آفت ها به صورت طبیعی به صورت گیاهی و حیوانی وجود دارند و به گیاهان صدمه می زنند. کشاورزان با استفاده از این سموم آنها را موثر از بین می برند تا به منافعشان خسارت وارد نشود.

ضررهای سموم کشاورزی:

ضرر این سموم امروزه به لطف دانشمندان حوزه سلامت به دنیا اثبات شده است و هیچ شکی در آن نیست. بیشتر کشورها دارند سعی می کنند این شیوه را کنار بگذارند و به صورت ارگانیک محصولات کشاورزی را تولید نمایند.

آب و خاک را آلوده می کنند:

بزرگ ترین ضرری که سموم کشاورزی به طبیعت می زنند آلوده کردن آب و خاک است که منجر به نابود شدن بسیاری از موجودات زنده و گیاهان مفید دیگر می شود. این چرخه اگر همچنان ادامه یابد ضررهای بیشتری به طبیعت زده می شود.

باعث بیماری انسان می شوند:

درست از زمانی که پای سموم کشاورزی به این صنعت باز شد بیماری های جدیدی هم حلول کرد و آدم ها را درگیر خود نمود. دنیا اگر دوست دارد که مشکل این بیماری ها رفع گردد باید کشاورزی با این سموم را به کنار بگذارد و به شیوه گذشتگان خود رجوع کند.

اکوسیستم محیط زیست را به هم می ریزند:

بزرگ ترین خسارتی که این سموم با خود به همراه داشته اند مربوط به محیط زیست است. محیط زیست زمین در طی میلیون ها سال به این شکل در آمده است ولی درست زمانی که پای سموم کشاورزی به آن باز شد در کمتر از صد سال به حد بسیار زیادی دچار آسیب های جبران ناپذیر شد.

دلیل کشنده بودن سموم کشاورزی چیست؟

سموم کشاورزی منابع آب و خاک را به شدت آلوده می کنند. زمانی که این سموم را برای از بین بردن گیاهان هرز و یا حشرات به کار می گیرند در کنارش باعث نابودی و آلودگی بسیاری از گیاهان و حشرات مفید دیگر می شوند.

با نابود شدن گیاهان و حشرات مفید اکوسیستم زیستی آن منطقه دچار تخریب می شود و به مرور زمان طبیعت نمی تواند چرخه زیستی خود را به طور کامل احیا کند. همچنین این سموم در ژنتیک محصولات غذایی بر جا می مانند و مصرف کنندگان را دچار بیماری هایی مثل سرطان می کنند.

Deadly agricultural pesticides

اگر این سموم کشنده هستند چرا مورد استفاده قرار می گیرند؟

دنیا چند وقتی است که شیوه ارگانیک را به جای سموم کشاورزی ارائه داده است. بزرگترین مشکلی که شیوه ارگانیک دارد این می باشد که میزان محصول کشاورزی به شدت کاهش پیدا می کند و جوابگوی تمامی جمعیت حال حاضر دنیا نیست.

البته همین که دنیا به فکر افتاده تا این چرخه معیوب را بشکند و اصلاح نماید خبر بسیار خوبی است. اما باید دانست برای اصلاح این مشکل باید سال ها وقت گذاشت و فرهنگ کشاورزی مردم دنیا را تغییر داد تا از نو به شیوه ارگانیک روی بیاورند و محصولات سالم تولید نمایند.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید عامل بسیاری از بیماری ها و مرگ هایی که در سالیان اخیر در جوامع انسانی رخ داده است سموم کشاورزی هستند. تا زمانی که کشورها دست به اصلاح الگوی کشاورزی خود نزنند و غذای سالم تولید ننمایند این مشکلات حل نخواهد شد.

در اخر لازم به یادآوری است که شرکت زرپلاست با سال ها تجربه در زمینه تولید انواع سموم مختلف کشاورزی این آمادگی را دارد تا آنها را برای شما مشتریان عزیز به هر نقطه از کشور که اراده نمایید ارسال نمیاد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با واحد پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید.اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آیا نمونه محصولات زرپلاست را دریافت کرده اید!؟

چنانچه تمایل دارید بسته کامل نمونه محصولات برایتان ارسال شود، بر روی دکمه زیر کلیک کنید.