نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

انواع سطل پلاستیکی

انواع سطل پلاستیکی

بطری پلاستیکی نوعی بطری از جنس پلاستیک است که دارای دهانه باریک تر نسبت به بدنه خود می باشد. بهتر است بدانید از این نوع بطری معمولا جهت ذخیره مایعات مختلفی همچون دارو، آب، روغن موتور، نوشیدنی ‌های گازدار، شیر و غیره استفاده می شود. در بیشتر موارد این نوع بطری دارای یک دهانه پلاستیکی از جنس خود می باشد. اما در برخی موارد از چوب پنبه نیز جهت بستن درب بطری های پلاستیکی استفاده می کنند.

بد نیست بدانید که انواع بطری های پلاستیکی با روش های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. به گونه ای که با توجه به فرایند مورد نظر مواد متفاوتی را انتخاب می کنند اما در حالت کلی از رزین جهت ساخت این نوع بطری های پلاستیکی استفاده می شود. این ماده اولیه در برابر رطوبت و ضربه از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. لازم به ذکر است که پلی ‌اتیلن متراکم با طیف وسیعی از مواد همچون اسید قابل استفاده است، اما با حلال سازگاری ندارد. از دیگر ویژگی های بارز پلی ‌اتیلن متراکم انعطاف پذیری بالا و شفافیت آن است.

آشنایی با انواع بطری پلاستیکی

بطری پلاستیکی که امروزه دارای کاربردهای بسیار زیادی در صنایع گوناگون است دارای انواع مختلفی جهت نگهداری مواد می باشد. در حالت کلی این نوع بطری ها به سه دسته بطری پت گرد، بطری پت جار و بطری پت کتابی تقسیم می شوند. بطری پت گرد خود دارای انواع مختلف با حجم و دهانه های متفاوت است. به گونه ای که یک نوع از آن با دهانه ۱۸در حجم های ۲۰، ۳۰، ۴۰، ۵۰ و ۶۰ سی سی تولید و به بازار عرضه شده است. همچنین نوع دیگر این بطری با دهانه ۲۸ به حجم های مختلف ۳۰، ۴۵ و ۵۵ سی سی موجود و قابل عرضه می باشد.

بهتر است بدانید که بطری پت جار خود دارای انواع مختلف و متعددی است. به گونه ای که یک نوع آن با دهانه ۵۰ در حجم های مختلف ۶۵ و ۱۰۰ سی سی موجود است. همچنین نوع جارگرد دارای حجم های ۱۵۰ و ۲۵۰ سی سی است. از طرفی بطری پت کتابی نیز خود دارای حجم های ۶۰ و ۱۲ سی سی با دهانه ۲۸ است. همانطور که مشاهده می کنید انواع بطری های پلاستیکی با حجم های مختلفی تولید و روانه بازار می شوند. از اینرو به صورت مختصر با برخی از انواع بطری های پلاستیکی آشنا خواهیم شد.
بطری پلاستیکی کتابی: بهتر است بدانید که این نوع از بطری پلاستیکی با کیفیت بسیار بالایی در کشورمان ایران تولید و به بازار عرضه می شود. به جرات می توان گفت این نوع از بطری یکی از پر فروش ترین محصولات در بازار به شمار می آید. زیرا این نوع بطری از ظاهر بسیار زیبایی بهره می برد. بطری های پلاستیکی کتابی امروزه دارای کاربردهای بسیار زیادی هستند به گونه ای که از آن ها جهت بسته بندی عرقیجات، آب معدنی، لبنیات، دلستر و نوشابه استفاده می شود. بد نیست بدانید که کارخانه های تولیدی آب معدنی از این نوع بطری ها بیشترین استفاده را دارند. همچنین بطری پلاستیکی کتابی به دو نوع کتابی و طرح کتابی تقسیم می شود. این نوع بطری های پلاستیکی معمولا در حجم های مختلف ۳۰، 60، 120، 250، 500 و 1000 سی سی با مواد پلی اتیلن ترفتالات تولید و به بازار عرضه می شوند.

بطری پلاستیکی شفاف: این نوع بطری از جنس پلاستیک است و مصرف کنندگان به دلیل شفافیتی که دارد به راحتی می توانند محصولات داخل آن را مشاهده کنند. این بطری در سایز دهانه های مختلف تقسیم بندی می شوند. از اینرو برخی از مدل های این بطری پلاستیکی با سایز دهانه ۲۸ عبارتند از: بطری پلاستیکی ۶ گوش، بطری پلاستیکی کتابی، بطری های پلاستیکی دسته دار، بطری پافیلی طرح فراز، بطری های پلاستیکی رینگی، بطری اکو، بطری های پلاستیکی کویین، بطری های پلاستیکی شاین، بطری پلاستیکی وس، بطری های پلاستیکی جوس، بطری پلاستیکی دیپلمات ۴۰۰ سی سی.

بطری شفاف پلاستیکی 250 سی سی: این نوع بطری از دیگر انواع بطری های پلاستیکی شفاف است. این نوع بطری دارای درب درپیچ دار است که نگهداری و جابه جایی نمونه را بدون احتمال بیرون ریختن ممکن می سازد. همچنین از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است. این محصول بیشتر جهت نگهداری نمونه، جابه جایی مواد و نگهداری نمونه های فرار و مواد غیرحساس به نور مورد استفاده قرار می گیرد.

بطری پلاستیکی آزمایشگاهی: این گروه از بطری های پلاستیکی از نظر شیمیایی خنثی هستند. این نوع بطری معمولا شامل پلی پروپیلن و پلی اتیلن است. لازم به ذکر است که پلی پروپیلن از مقاومت بالاتری در برابر حرارت برخوردار است اما احتمال دارد پیگمان ها یا رنگ خود را جذب کند. بطری پلاستیکی آزمایشگاهی بیشتر جهت نگهداری مواد شیمیایی و محلول ها در آزمایشگاه های تحقیقاتی و شیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

این بطری ها در حجم های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. به گونه ای که می توان آن را در انواع مختلفی همچون بطری درب پیچدار 125میلی لیتری، بطری درب پیچدار ۲۵۰ میلی لیتری، بطری درب پیچدار ۵۰۰ میلی لیتری، بطری درب پیچدار 1000میلی لیتری و بطری درب پیچدار تیره در بازار مشاهده کرد.

بطری پلاستیکی اسپری: بهتر است بدانید این نوع بطری در صنعت لوازم آرایشی دارای کاربرد بسیار زیادی است. این بطری در حجم ها و طرح های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. لازم به ذکر است متریال مورد استفاده جهت تولید ظرف اسپری معمولا آلومینیوم، شیشه، اکریلیلک و پلاستیک می باشد. تولیدکنندگان با توجه به نوع محصول مایحتوی از یکی از این جنس ها جهت ساخت بطری بهره می برند. برای مثال در بیشتر موارد از بطری هایی با جنس شیشه به عنوان ظروف روغن استفاده می کنند. همچنین از آلومینیوم جهت ساخت بطری اسپری برای محصولاتی همچون دئودورانت، خمیر دندان و تیوب های رنگ مو به طور وسیعی بهره می گیرند. یکی از ویژگی استفاده از بطری پلاستیکی اسپری قابلیت چاپ بر روی آن است. با استفاده از روش های چاپ همچون سه بعدی یا سیلک و استمپ به راحتی می توان طرح های مورد نظر را بر روی بطری چاپ کرد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: محتوا محافظت شده هستند

آیا نمونه محصولات زرپلاست را دریافت کرده اید!؟

چنانچه تمایل دارید بسته کامل نمونه محصولات برایتان ارسال شود، بر روی دکمه زیر کلیک کنید.