نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

توصیه هایی برای توسعه ی محصول در سیستم تولیدی:

توصیه هایی برای توسعه ی محصول در سیستم تولیدی:

تمام سازمان ها و شرکت هایی که در بازار تجارت مشغول به فعالیت هستند بعد از هر دوره ارائه محصول به بازار مجبور هستند تا محصول بعدی خود را با در نظر گرفتن رقبای تجاری خود تولید کنند تا زمانی که به بازار برای فروش ارسال شد با عدم استقبال از سوی خریداران مواجه نگردد.معمولا در فرآیند توسعه محصول بسیار ضرورت دارد نقاط ضعف و قدرت رقبا در نظر گرفته شود. در نظر گرفتن این نکات کمک می کند تا محصولی قابل رقابت با آنها تولید شده و از سوی سازمان مربوطه به بازار ارسال گردد.

در صورتی که در فرآیند توسعه ی محصول رقیب در نظر گرفته نشود ممکن است که سازمان با یک شکست تجاری بزرگ روبرو شود. شکست تجاری سبب می گردد تا مشتریان نسبت به سازمان دلسرد شده و به سمت استفاده از کالاهای رقیب تجاری میل پیدا کنند.در واقع بدترین اتفاقی که یک سازمان می تواند تجربه کند این است که محصولی تولید نماید که مشتریان نسبت به خریداری کردنش رغبت نداشته باشند و عمدتا دلیلش هم برمی گرد به اشتباه استراتژیکی که در زمان توسعه ی محصول توسط سازمان صورت گرفته است.

توسعه یعنی چه؟

توسعه یعنی رو به جلو رفت و به سمت اهدافی که از قبل تعیین شده حرکت نمود. البته مفهوم توسعه در هر سازمانی بنا بر نوع فعالیتی که دارند ممکن است تغییرات جزئی با جاهای دیگر داشته باشد ولی در کلیت کار برای توسعه ی محصول خود از یک قاعده کلی تبعیت می کنند.

توسعه ی محصول چه مزیتی دارد؟

توسعه پیدا کردن کمک می کند تا محصول در بازار بتواند با رقبای تجاری سایه به سایه حرکت کرده و علاوه بر به دست آوردن مشتریان جدید مشتریان قبلی خود را هم حفظ نماید. هر سازمانی که نتواند رضایت مشتریانش را به دست بیاورد قطعا در بازار شکست خواهد خورد.

 

مراحل توسعه ی محصول در سیستم تولیدی:

تمام سیستم های تولید محور بعد از یک دوره تولید برای این که آماده تولید محصول جدید شوند نیاز به این دارند که تغییراتی را بر روی محصول آینده ایجاد کنند که از آن تحت عنوان توسعه ی محصول یاد می کنیم. این تغییرات سبب می شود تا در بازار بتوانند سهم مناسبی را به دست آورده و به حیات خود ادامه دهند در ادامه بعضی از مراحلی که برای توسعه پیدا کردن مهم است را برای شما خواننده عزیز و گرامی نام برده و مختصر جهت آشنایی تان شرح می دهیم.

استخدام مشاوران خبره برای سیستم:

برای این که سازمان بتواند توسعه ی محصول را به صورت علمی و حساب شده پیش ببرد نیاز به افرادی دارد که در آن زمینه تخصص لازم را دارند و می توانند پیشنهادات و نظرات خود را ارائه دهند تا سازمان رو به جلو حرکت کند. کار این مشاوران اصلا این است که شرکت ها را در مسیر صحیح توسعه قرار دهند. مامولا سازمان هایی که نسبت به توسعه پیدا کردن خود وسواس لازم را دارند از این جور افراد بهره می برند.

در کشور صنایع مختلفی وجود دارد که روز به روز در حال رشد و توسعه می باشد.

از جمله این صنایع میتوان به صنعت کود و سم اشاره کرد.این صنعت با استفاده از بسته بندی مانند گالن 20 لیتری کود، پیوسته در حال رشد می باشد.

توسعه ی محصول در سیستم تولیدی

تولید ایده های بکر و دست اول:

کارشناسانی که شرکت برای توسعه ی خود استخدام کرده بعد از بررسی همه جانبه شرایط سازمان شروع به تولید ایده هایی می کنند که به توسعه آنها کمک کند. یک محصول که همه جوانب برای توسعه پیدا کردنش در نظر گرفته شده باشد قطعا در بازار بهتر می تواند مشتریان را به سمت خود جذب کند.

غربال و انتخاب ایده مناسب:

کارشناسان حوزه توسعه ی محصول معمولا چندین ایده را با بررسی شرایط سازمان و بازار تولید می نمایند. بعد از این که به جمع بندی نهایی رسیدند بهترین ایده را با نظر و مشارکت مسئولان سازمان انتخاب کرده و برای توسعه پیدا کردنش تمامی تلاش های لازم را انجام می دهند.

فراهم کردن شرایط و ابزار در جهت عملی شدن ایده:

بعد از این که ایده غربال شد باید شرایط توسعه ی محصول فراهم گردد. فراهم شدن شرایط به دست مدیران و کارکنان است ولی مشاوران هم بر رویش نظارت می کنند. نظارت دقیق کارشناس باعث می شود تا قطار توسعه از روی ریل خود خارج نشده و به مسیر خود با شتاب بیشتری ادامه دهد.

انتخاب استراتژی مناسب برای عملی شدن ایده:

یکی دیگر از بخش های مهم توسعه ی محصول انتخاب استراتژی مناسب است. انتخاب استراتژی مناسب می تواند در زمینه ساخته شدن، بازاریابی و دیگر جنبه هایی که شامل توسعه می شوند دخالت کرده و کار را بهتر از قبل بهبود ببخشد. هر شرکتی که استراتژی مناسب را اتخاذ ننماید نمی تواند آن گونه که شایسته و بایسته است در بازار تجارت دیده و پسندیده شود.

توسعه محصول در سیستم تولیدی

بررسی کردن محصولات مشابه و نزدیک رقبا در بازار:

بررسی کردن محصولات رقبا هم به گونه ای می توان گفت به انتخاب استراتژی مناسب ربط دارد ولی آن را مجزا دسته بندی کردیم تا مبحث قبلی طولانی نشود. سنجش رقبا یکی از مهم ترین بخش های تدوین استراتژی است. هر سازمانی که رقیبش را در نظر نگیرد نمی تواند محصول مناسب و باکیفیتی را به بازار عرضه کند.

ارتقا دادن محصول خود با توجه به در نظر گرفتن محصول رقبا:

مامولا بعد از گذشتن یک دوره برای این که توسعه ی محصول مناسبی را یک سازمان داشته باشد باید دو نکته را در نظر گرفت. اولین نکته این است که محصول جدید نسبت به محصول قبلی باید از لحاظ کیفی پیشرفت کرده باشد و برای مشتریان قابل لمس باشد.نکته دوم این که برای توسعه باید رقیب را هم همه جوره در نظر گرفت. باید دقت کرد که رقیب چه کاری را بر روی محصولات خود اعمال کرده تا بهترش را بتواند سازمان بر روی محصول خود اعمال نماید. با در نظر گرفتن این دو نکته هر سازمانی می تواند به صورت صحیح توسعه پیدا کند.

تولید محصولی برتر از رقبا:

تولید کردن یک محصول باکیفیت و بهتر از رقیب یکی از بهترین شیوه های بازاریابی است که یک سازمان می تواند انجام دهد. مشتری محصولات را در بازار می سنجد و سپس نسبت به خریداری کردنش اقدام می کند. اگر سازمانی محصولی برتر از رقبایش تولید کند قطعا مشتریان خرید محصولاتش را در الویت قرار خواهند داد.

سنجیدن کشش ذهن بازار نسبت به محصول جدید:

برای توسعه ی محصول باید از محصول قبلی بهتر بود و همچنین نباید بیش از اندازه هم از بازار جلوتر حرکت کرد. تجربه نشان داده است که هر شرکتی که زیاد یک محصول را پیشرو بسازد و در محصول بعدی نتواند چیز جدیدی ارائه بدهد از بازار جا می ماند و از آن استقبال نمی شود.

تجاری سازی محصول:

بعد از این که تمامی اتفاقات بالا برای توسعه ی محصول انجام شد باید آن را تجاری سازی انحصاری کرد. یعنی این که باید یک عنوان مناسب که به راحتی در ذهن فروشنده و خریدار جا بیفتد برای آن انتخاب کرد. محصولاتی که عناوین کوتاه داشته باشند بهتر مورد توجه قرار می گیرند.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید و متوجه شدید توسعه ی محصول یکی از بهترین شیوه هایی است که اگر یک سازمان به صورت صحیح انجام دهد ممکن است بتواند سود زیادی را در بازار تجارت به دست بیاورد. برای توسعه باید مراحل آن را به صورت صحیح پیاده کرد و منتظر نتایج مثبتی که در پی خواهد داشت ماند.در ادامه لازم به ذکر است که شرکت زر پلاست سال ها در امر تولید پلاستیک فعالیت کرده و آنها را به بازارهای تجاری ارسال می کند. بازرگانان گرامی برای به دست آوردن راهنمایی لازم و کافی در مورد محصولات با شماره های پشتیبانی شرکت تماس بگیرید.

 

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: محتوا محافظت شده هستند

آیا نمونه محصولات زرپلاست را دریافت کرده اید!؟

چنانچه تمایل دارید بسته کامل نمونه محصولات برایتان ارسال شود، بر روی دکمه زیر کلیک کنید.