نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

در سال چقدر پلاستیک مضر می خوریم؟

در سال چقدر پلاستیک مضر می خوریم؟

زمانی که انسان پلاستیک را کشف کرد فکرش را نمیکرد که روزی این فرزند ناخلف صنعت نفت و پتروشیمی تبدیل به یکی از معضلات بزرگ زیست محیطی دنیا شود. پلاستیک امروزه دنیای ما را احاطه کرده است و هر روز بیشتر در درونش غرق می شویم.

کشف پلاستیک انقلابی بود و هنوز هم استفاده های بسیار زیادی دارد که نمی توان برای آن جایگزین مناسبی پیدا کرد ولی وضعیت به صورتی پیش رفته است که ما انسان ها داریم پلاستیک مضر را به انواع راه ها وارد بدن خود می کنیم.

یک تحقیق علمی که مبنایش محیط زیست بود در دانشگاه وین به سرپرستی دکتر فیلیپ اشویل انجام شد که بر اساس چیزهایی که به دست آمد نشان داد پلاستیک به صورت های مختلف دارد خود را وارد بدن انسان می کند و به هیچ عنوان نمی توان جلوی آن را گرفت.

پلاستیک مضری که بیش از صد سال پیش تولید شده و در مکان های زیستی کره زمین توسط انسان ها رها شده اند به مرور زمان در آب و خاک نفوذ کرده اند و محتوای بیولوژیکی و زیستی آنها را دستخوش تغییرات بسیار خطرناکی کرده اند.

همچنین تحقیقات علمی گروه های پزشکی حقیقت یاب در مورد خطرات پلاستیک مضر دریافته اند که وارد چرخه غذایی شدن این محصول نفت و پتروشیمی با بیماری های سیستم ایمنی بدن که در سالیان اخیر بین آدم ها گسترش پیدا کرده است ارتباط مستقیم دارد.

پلاستیک مضر زمانی که در طبیعت رها می شود به مرور زمان با تجزیه شدن به خاک آن منطقه نفوذ کرده و آنجا را به شدت آلوده می کند و خود را به آب های زیرزمینی می رساند که منبع اصلی تامین آب گیاهان برای رشد کردن بهتر هستند.

پلاستیک مضر

بعد از این که پلاستیک مضر به جریان آب زیرزمینی نفوذ کرد خود را به مناطق بسیار دور دستی انتقال می دهد. مناطقی که انسان کشاورزی می کند نیاز به آب دارد و با استفاده از آب های زیرزمینی که قبلا آلوده شده اند این مواد سمی و خطرناک راه خود را به چرخه مواد غذایی انسان باز می کنند.

تحقیقات نشان داده است اگر آب های زیرزمینی یک منطقه توسط پلاستیک مضر آلوده شود این آلودگی از طریق جریان های آب زیرزمینی تا چند صد کیلومتر آن ورتر هم انتقال پیدا کرده و می توانند خود را به چرخه مواد غذایی مردم آنجا وارد نمایند.

نکته مهم و قابل تامل این است که پلاستیک مضر فقط از طریق آب به ما انسان ها خسارت نمی زند بلکه از طریق هوایی که تنفس میکنیم هم دارد وارد بدن ما می شود. در سالیان اخیر برای این که از شر بعضی از پلاستیک ها خلاص شوند و آنها باعث زشتی دنیای ما نشود تبدیل به سوخت شدند.

پلاستیک مضر و کهنه را با افزودن بعضی مواد و تغییرات جزئی تبدیل به سوختی برای کوره های صنعتی و نیروگاه ها کردند و با سوزاندن بیش از اندازه آنها هوا را هم دچار آلودگی های این ماده به شدت سمی کردند که دارد دودش در این سال ها به چشم ما آدم ها می رود.

در واقع هدف از تبدیل کردن پلاستیک مضر به سوخت این بود که از دست انبوه زیاد و دپو شدنش خلاص شوند تا محیط زیست آلوده نشود و هم این که به یک سوخت ارزان برای پیش بردن مجموعه های صنعتی دسترسی داشته باشند تا هزینه های تولید کاهش پیدا کند.

متاسفانه ما آدم ها عادت داریم اول یک کاری را بدون تحقیقات صحیح و علمی در جهت منافع شخصی انجام می دهیم و بعد از این که دودش به چشم تمام افراد جامعه رفت شروع به گشتن برای راه حل می کنیم تا اذهان عمومی را آرام نماییم.

برای مشاهده یکی از محصولات پلاستیکی که به طور استاندارد و تخصصی تولید شده است، به صفحه ی گالن 20 لیتری مراجعه کنید

پلاستیک مضر

بیماری سرطان یکی از ده ها بیماری ای است که انسان به واسطه مصرف مواد خوراکی آلوده در سالیان اخیر با آن مواجه شده است. یکی از عوامل اصلی این بیماری ها پلاستیک ها هستند که راه خود را به آب، خاک و هوای مصرفی ما آدم ها باز کرده اند.

به وجود آمدن این بیماری ها هزینه های زیادی را بر روی دست سیستم سلامت و درمان کشورها گذاشته و افراد زیادی را از این طریق به کام مرگ کشانده است. خطر پلاستیک مضر تا حدی می باشد که سن این بیماری ها به شدت پایین آمده و به کودکان زیر ده سال رسیده است.

با این که سال ها تحقیقات علمی صورت گرفته و سعی کرده اند تا این بیماری ها را مهار کنند ولی به طور کامل نتوانستند از پس این کار بر بیایند. تنها راهی که می توان این بیماری ها را مهار کرد این می باشد که انسان ها معضل پلاستیک مضر را با همکاری جامعه جهانی حل نمایند.

البته در سالیان اخیر اجلاس زیادی در مورد گرم شدن و تغییر آب و هوای زمین توسط کشورهای صنعتی انجام شده است که هنوز به آن نتایجی که باید ختم شود نشده است. این اجلاس بی ربط به معضل پلاستیک مضر نیست که یکی از ارکان تغییرات آب و هوایی کره زمین است.

در واقع اگر تصمیم صحیحی جامعه جهانی در این مورد بگیرد بسیاری از مشکلاتی که امروزه در حوزه سلامت کشورها با آن مواجه هستند حل خواهد شد و شاهد این حجم از افرادی نخواهیم بود که با معضلات پلاستیک خطرناک مواجه شده اند و برای درمان به مراکز مراجعه می کنند.

بزرگ ترین مشکل این است که سالانه میزان پلاستیک مضر زیادی را از همان راه هایی که برای شما گفتیم داریم می خوریم و تا زمانی که این مشکلات را حل ننماییم نخواهیم توانست سلامت خود و فرزندانمان را بر روی این کره تضمین نماییم.

اگر معضل پلاستیک همچنان ادامه پیدا کند کره زمین را کاملا غیر قابل زیست خواهد کرد. همیشه تئوری پردازان برای از بین رفتن دنیا یک بیماری ویروسی، جنگ اتمی و غیره را مطرح می نمایند ولی اگر به خوبی به دنیای اطرافمان دقت کنند می بینند که بدون شلیک یک گلوله دارد چنین اتفاقی می افتد.

پلاستیک مضر به صورت کاملا خاموش با وارد کردن خود به چرخه مواد غذایی و آبی که مینوشیم و هوایی که تنفس میکنیم دارد نسل بشر را به صورت کاملا آرام از میان بر می دارد. امیدواریم تا دیر نشده است جامعه جهانی فکری به حال این معضل بزرگ بکند.

هر چند الان هم کمی دیر است ولی از قدیم گفته اند ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است. امیدواریم در سال های پیش رو معضل پلاستیک مضر با درایت سران کشورهای جهان حل گردد تا یگانه محیط زیست ما انسان ها در کهکشان از میان نرود و سالم به نسلهای بعد منتقل شود.

برای کسب اطلاع از نحوه ی استاندارد تولید و طراحی قطعات پلاستیکی، بر روی لینک زرد رنگ کلیک کنید

پلاستیک مضر

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و خواندید دنیای ما توسط پلاستیک مضر محاصره شده است و هر سال این حلقه محاصره تنگ تر می شود. البته کارهایی توسط جامعه جهانی جهت رفع این معضل صورت پذیرفته ولی هنوز به اندازه ای نیست که تاثیراتش به چشم بیاید. اگر معضل پلاستیک همچنان ادامه پیدا کند و حل نشود کره زمین به مرور زمان غیر قابل زیست خواهد شد و ادامه بقای انسان بر روی این کره غیر ممکن خواهد بود.

در آخر لازم به یادآوری است که شرکت زرپلاست با سالها تجربه در زمینه تولید انواع پلاستیک این آمادگی را دارد تا محصولات خود را برای شما فروشندگان عزیز به هر کجایی که اراده کنید ارسال نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت و کیفیت با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید تا همکارانمان به خوبی راهنمایی تان نمایند.

پلاستیک مضر

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: محتوا محافظت شده هستند

آیا نمونه محصولات زرپلاست را دریافت کرده اید!؟

چنانچه تمایل دارید بسته کامل نمونه محصولات برایتان ارسال شود، بر روی دکمه زیر کلیک کنید.