نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

مطالبی درباره دنیای جذاب پلاستیک

مطالبی درباره دنیای جذاب پلاستیک

امروزه بشر دارد در میان اقیانوسی از پلاستیک زندگی می کند. پلاستیک ها در ذرات هوا در آب ها و به هر کجا که فکرش را بکنید نفوذ کرده اند. علارقم این همه آسیبی که به بشر می زند ولی دنیای جذاب پلاستیک همچنان جایگاهش را در زندگی انسان از دست نداده است.

تاثیر پلاستیک به قدری بر صنایع شگرف است که امروزه هیچ صنعتی را نمی توان مشاهده کرد که سرنوشتش به آن گره نخورده باشد. تمام صنایع به دنبال بهبود کیفیت و کمیت خود هستند و این بهبود را در دنیای جذاب پلاستیک یافته اند.

از صنایعی که به سرگرمی انسان ربط دارد یا صنایعی که به سلامت انسان ربط دارد همگی دارند از این جنس جذاب برای ارتقای خود بهره می برند. علارقم جذابیت بالا ولی متاسفانه بعد از بیش از صد و پنجاه سال استفاده، کم کم دارد ضررهایش مشخص می شود.

پلاستیک دارد دنیای ما انسان ها را می بلعد. به محیط زیست آسیب های جبران ناپذیر رسانده است. بسیاری از بیماری هایی که در سال های اخیر بشر با آن دارد دست و پنجه نرم می کند و سلامتش را به خطر انداخته است ربطی به دنیای جذاب پلاستیک دارد.

چرا پلاستیک جذاب است؟

به علت ارزان تمام شدن استفاده اش برای هر کاری میزان مصرفش افزایش پیدا کرده است. دلیل جذابیتش به خاصیت رنگ پذیری بالای آن برمی گردد. یعنی هر اسانس رنگی را می پذیرد. و اجناس را در هر رنگی می توان تولید کرد. رنگ پذیری بالا یکی از مزایای عالی دنیای جذاب پلاستیک است.

مطالبی درباره دنیای جذاب پلاستیک:

دنیای پلاستیک دنیای رنگ هاست دنیای سرگرمی هاست. دنیایی است که در آن اسباب بازی کودکانه تولید می شود. دنیایی است که از آن برای ساخت ابزارهای نظامی بهره برده می شود. این دنیا بسیار گسترده و ملون است. در ادامه مطالبی را برای شما خواننده عزیز نقل می کینم تا بهتر آشنا شوید.

مخترع پلاستیک:

اولین انسانی که پلاستیک را کشف کرد و پای بشر را به دنیای جذاب پلاستیک باز کرد الکساندر پارکس بریتانیایی است که یک هنرمند و شیمیدان توانمند بود. در نیمه دوم قرن نوزدهم به این اکتشاف بزرگ دست زد و باعث تحول عظیمی در زندگی انسان ها شد.

از پارکس با استناد از منابع مستند حدود 66 اختراع به ثبت رسیده است. بسیاری از اختراعات وی در دوران وی به کار گرفته شد. بعضی از این آثار در موزه لندن نگهداری شده و به استحضار بینندگان علاقمندی که به آنجا سر می زنند می رسد.

پلاستیک صنعت سینما را متحول کرد:

زمانی که سینما در آغاز کار خود قرار داشت با مشکلاتی مثل پاره شدن فیلم دست و پنجه نرم می کرد. زیرا فیلم ها از کاغذ تهیه می شدند و مقاومت بالایی نداشتند. دنیای جذاب پلاستیک باعث شد تا صنعت سینما رو به فیلم هایی از جنس پلاستیک بیاورد.

استفاده از فیلم های پلاستیکی مشکلات را تا حد زیادی بهبود بخشید و صنعت سینما را در مسیر توسعه هر چه بیشتر قرار داد. استفاده از فیلم های پلاستیکی باعث شد تا طول عمر نگهداری و میزان استفاده از آنها به میزان زیادی افزایش پیدا کند.

دنیای جذاب پلاستیک

تاثیر پلاستیک بر لوازم نظامی:

دنیای جذاب پلاستیک راهش را حتی به صنایع نظامی باز کرد. پلاستیک به علت سبک بودن و مقاومت بالا حتی صنایع نظامی را مجاب کرد تا از آن استفاده کنند. در گذشته از چوب برای دسته تفنگ ها استفاده می شد که به مرور زمان می پوسید. برای رفع این مشکل پلاستیک فشرده جایگزینش شد.

در زمان جنگ جهانی دوم هم پلاستیک کاربرد خودش را نشان داد. برای چترهای نظامی از آنها استفاده کردند تا نیروها را پشت نیروهای دشمن فرود بیاورند. در واقع پلاستیک حتی نقش خود را در سرنوشت جنگ ها هم بازی کرد.

تاثیر بر موسیقی:

دنیای جذاب پلاستیک حتی راه خود را به سرگرمی هایی مثل موسیقی هم باز کرد. در گذشته از گرامافون برای گوش کردن به موسیقی استفاده می شد. صفحات اولیه گرامافون فلزی بود و تولیدش گران تمام می شد. برای این که چنین مشکلی حل شود پلاستیک جایگزینش شد.

در ادامه صنعت موسیقی پیشرفت کرد و نوارها جایگزین گرامافون شدند. نوارها نه تنها خودشان از جنس پلاستیک بودند بلکه بدنه شان هم پلاستیکی بود. به کار گیری پلاستیک باعث شد تا این ابزار با قیمت مناسب به دست مصرف کننده نهایی برسد.

اسباب بازی کودکان:

یکی از جاهایی که دنیای جذاب پلاستیک بالاترین تاثیرش را گذاشته است صنعت اسباب بازی سازی است. بسیاری از اسباب بازی کودکانه از پلاستیک ساخته شده و در اختیار آنها قرار می گیرند. دلیلش مقاومت بالاست چون کودکان به اسباب بازی ضربه زیادی می زنند و اگر مقاوم نباشد دوام نمی آورد. سوای از مقاومت اسباب بازی هایی که با پلاستیک تولید می شوند دارای قیمت مناسب تری هستند.

گروه صنعتی زرپلاست با هدف بهره مندی تمامی صنایع در ایران، این امکان را فراهم کرده است که محصولات خود را در تمام ایران عرضه کند.

پیشنهاد می شود به صفحه ی گالن 20 لیتری در اصفهان نیز مراجعه کنید

زرپلاست | تولید کننده انواع ظروف پلاستیکی

روزی تحت عنوان نه به کیسه های پلاستیکی وجود دارد:

اگر چه دنیای جذاب پلاستیک راهش را به زندگی انسان ها باز کرده است ولی این نباید باعث شود نسبت به خطراتش بی تفاوت باشیم. بیشتر صنایعی که در این زمینه همکاری دارند فقط به دنبال منفعت مالی خود هستند.سیاست مداران هم با این صنایع همکاری کرده و به خاطر مالیات زیادی که این صنعت به دنبال خود دارد چشم هایشان را بر روی حقایق موجود می بندند. فقط کسانی که خطرات را درک کرده اند روزی را به نام نه به کیسه پلاستیکی گذاشته اند تا خطراتش را به همگان یادآور شوند.

صنعت کشاورزی دچار انقلاب شد:

یکی از صنایعی که امروزه به پلاستیک وابسته شده است کشاورزی می باشد. کشاورزی به سبک گلخانه ای به خاطر وجود پلاستیک به وجود آمد. در این سبک از کشاورزی عوامل محیطی مثل گرما و سرما کم ترین تاثیر را بر روی محصولات می گذارند و کشاورز به سود خوبی می رسد.

مشاغل زیادی به خاطر پلاستیک ایجاد شد:

حول و حوش دنیای جذاب پلاستیک مشاغل زیادی به وجود آمد و هر روز با توجه به میزان کاربردی تر شدنش دارد بر تعداد این مشاغل افزوده می شود. از صنعت بسته بندی، سرگرمی، نظامی، پزشکی و غیره تحت تاثیر آن قرار گرفته اند.حتی حول و حوش پلاستیک هایی که کهنه می شوند شغلی مثل بازیافت شکل گرفت. از جمع آوری کننده، بازیافت کننده و فروشنده همه نانشان وابسته به این صنعت شده است. همین خود نشان می دهد که تا چه اندازه پلاستیک در زندگی ما آدم ها نفوذ پیدا کرده است.

پای پلاستیک به قبرستان هم باز شد:

دنیای جذاب پلاستیک حتی راهش را به مسائل مربوط به تابوت و مرگ هم باز کرد. در گذشته برای ساخت تابوت از چوب استفاده می شد. چوب ها به مرور زمان دچار پوسیدگی شده و از بین می رفتند. زمانی که مشخص شد پلاستیک در برابر تجزیه مقاومت بالایی دارد از آن برای ساخت تابوت استفاده شد. مسیحی ها چون میت را با تابوت دفن می کنند این خاصیت پلاستیک بسیار به کارشان آمد تا تابوت دیرتر زیر خاک تجزیه شود.

تأثیر مثبت پلاستیک در توسعه صنعتی

پلاستیک به دلیل ویژگی‌هایی مانند انعطاف‌پذیری، مقاومت در برابر آب و ضد خوردگی، تأثیرگذار در توسعه صنعتی است. این ماده به کارگیری فرآیندهای ساخت پیشرفته‌تر و افزایش بهره‌وری در صنعت‌ها کمک می‌کند.

 

در آخر

همان طور که در مقاله بالا دیدید و خواندید دنیای جذاب پلاستیک راهش را به تمامی عرصه های زندگی ما آدم ها باز کرده است. هر جا که نگاه کنی محصولی یا اثری از آن قابل مشاهده است. در حقیقت پلاستیک علارقم ضررهایی که دارد دیگر جزوی از زندگی ما آدم ها شده و باید با آن سازگار شویم.

در ادامه لازم است گفته شود که شرکت زر پلاست با سال ها سابقه تولید محصولات پلاستیکی جذاب این آمادگی دارد آنها را در اختیار عمده فروشان و خرده فروشان قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات کامل تر در این زمینه با شماره پشتیبانی شرکت تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آیا نمونه محصولات زرپلاست را دریافت کرده اید!؟

چنانچه تمایل دارید بسته کامل نمونه محصولات برایتان ارسال شود، بر روی دکمه زیر کلیک کنید.