نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

روند تولید گالن پلاستیکی به چه صورت است؟

روند تولید گالن پلاستیکی به چه صورت است؟

در کارخانه های تولید پلاستیک محصولات مختلفی بنا بر نیاز جامعه تولید می شود. یکی از انواع محصولاتی که در کارخانه های تولید پلاستیک تولید می گردد گالن یا همان دبه است. برای تولید این محصول ماده خام مخصوص به خود را باید تهیه کرد.بخش پشتیبانی کارخانه ها ماده خام را از مراکز پتروشیمی تهیه می کنند و در اختیار بخش تولید می گذارند تا کار تولید بدون وقفه ادامه پیدا کرده و چرخ های اقتصاد به گردش دربیایند. تهیه ماده خام در روند تولید گالن پلاستیکی دارای اهمیت است برای همین به آن اشاره شد.

بعد از تهیه ماده خام در روند تولید گالن پلاستیکی دستگاهی که باید آن را تولید کند اهمیت دارد. قطعا دستگاه های زیادی وجود دارد ولی هر دستگاهی قطعا توانایی تولید گالن را ندارد و برای این کار مناسب نیست برای همین تولید کننده باید دستگاه مناسبش را تهیه کند.در ادامه برای این که شما خواننده عزیز و گرامی بهتر با بحث آشنا گردید در ابتدا گالن را تعریف کرده و موارد استفاده اش را می گوییم و بعد روند تولید را مختصری که در حوصله این مقاله کوتاه بگنجد شرح می دهیم.

 گالن پلاستیکی چیست؟

برای روند تولید گالن پلاستیکی ضروری است که در ابتدا بدانیم گالن یعنی چه؟

گالن نوعی ظرف است که از آن برای نگهداری محلول ها یا پودرها استفاده می گردد. در گذشته به صورت فلزی تولید می شد اما به علت مزایای خوبی که نوع پلاستیکی آن دارد جای فلزی را گرفت. نوع پلاستیکی سبک است و حمل و نقلش آسان است. تولید نوع پلاستیکی بسیار ارزان تر از مدل فلزی تمام می شود به همین علت استفاده از آن رایج شد.

گالن پلاستیکی چه جاهایی استفاده می شود؟

گالن در انواع رنگ ها و در ابعاد مختلف تولید می شود و از آن برای نگهداری چیزهای شیمیایی و نفتی مثل روغن ماشین استفاده می گردد. گالن در صنعت مواد غذایی هم قابل استفاده است مثل نگهداری خیار شور و قالب های پنیر و غیره که می توان درون آنها ریخت و به دست فروشنده رساند.

 

روند تولید گالن پلاستیکی:

برای تولید گالن ماده خام را به دستگاه مخصوص آن داده و از قبل مشخص می کنند که دستگاه گالنی با چه حجم تولید کند که در ادامه آن را برای شما خواننده عزیز به صورت مختصر شرح می دهیم.

تهیه ماده اولیه:

اولین مرحله در روند تولید گالن پلاستیکی تهیه کردن ماده خام است. شرکت های تولید پلاستیک ماده خام اولیه را از پتروشیمی ها تهیه می کنند. کشور ما به علت نفت خیز بودن پتروشیمی های فعال زیادی دارد و برای همین معمولا ماده اولیه در همین جا قابل تهیه است، مگر این که ماده اولیه تولیدش پیچیده باشد و مهندسین ایرانی به تکنولوژی ساختش

دست پیدا نکرده باشند که در آن صورت از خارج تهیه می گردد.

روند تولید گالن پلاستیکی

دستگاه مناسب:

دستگاه های زیادی برای تولید انواع پلاستیک وجود دارد. در روند تولید گالن پلاستیکی باید دستگاه مناسب را به کار گرفت تا به بازدهی مناسب رسید. گالن ها در سایزهای مختلف تولید می شوند برای همین از قبل باید مشخص کرد چه سایز گالنی مد نظر است تا دستگاه متناسب با آن را به کار گرفت.

اپراتور کاربلد:

در روند تولید گالن پلاستیکی یکی از مسائلی که بسیار مهم است به کار گرفتن نیروی کار حرفه ای است. یک نیروی کاربلد بسیار بهتر می تواند از تمام ظرفیت و پتانسیل دستگاه استفاده کند و آن را به کار بگیرد.یک نیروی حرفه ای استخدامش هزینه بیشتری بر روی دست صاحبان صنعت می گذارد اما در بلند مدت از نظر اقتصادی به نفع صاحبان صنعت است. زیرا یک نیروی حرفه ای می داند چه اقداماتی را به موقع انجام دهد تا میزان تولید افزایش پیدا کرده و ماده خام اولیه به هدر نرود تا میزان تولید افزایش یابد.

در دسترس بودن مواد اولیه:

در روند تولید گالن پلاستیکی بسیار اهمیت دارد که ماده خام اولیه به آسانی و سهولت در دسترس اپراتور باشد تا کار تولید با سرعت بیشتری انجام پذیرد. مامولا برای این که ماده اولیه در دسترس باشد چند کارگر در اختیار اپراتور قرار داده می شود.کار یکی از کارگران مامولا این است که ماده اولیه را از انبار به میزانی که تمام فضا را اشغال نکند در دسترس اپراتور قرار دهد و کارگر دیگر گالن هایی را که اپراتور با دستگاه تولید می کند انتقال می دهد تا اطراف دستگاه شلوغ نشود و کارها در هم گره نخورد.

گروه صنعتی زرپلاست با هدف بهره مندی تمامی صنایع در ایران، این امکان را فراهم کرده است که محصولات خود را در تمام ایران عرضه کند.

پیشنهاد می شود به صفحه ی گالن 20 لیتری در تبریز مراجعه کنید

زرپلاست | تولید کننده انواع ظروف پلاستیکی

درست به کار گرفتن دستگاه:

در روند تولید گالن پلاستیکی باید دستگاه را بسیار مد نظر قرار داد. به طور مثال نیت این است که دبه پنج کیلویی تولید کرد باید دستگاهی متناسب با آن را به کار گرفت. نمی شود دستگاهی که برای تولید کردن دبه های کوچکتر یا بزرگتر طراحی شده اند را به کار برد.معمولا دستگاه هایی که برای تولید موجود است نمونه داخلی و خارجی دارد. بعضی از دستگاه ها تکنولوژی ساختش در داخل ایران موجود است و به کار گرفته می شود اما بعضی دستگاه ها که تولیدش در داخل ممکن نباشد از خارج از ایران وارد شده و برای تولید به کار می گیرند.

در سال های اخیر که زیر تحریم بین المملی هستیم قطعات دستگاه های وارداتی اگر دچار ایراد شوند به سختی گیر می آید برای همین بسیاری از کارخانه های تولید پلاستیک به استفاده از دستگاه های داخلی که توسط شرکت های دانش بنیان تولید شده اند رو آورده اند تا در روند تولید گالن پلاستیکی آنها اخلالی ایجاد نشود.

نحوه کارکرد دستگاه:

در روند تولید گالن پلاستیکی از دستگاه هایی استفاده می شود که ماده خام را بعد از ذرات اولیه مواد پلاستیک به قالب تزریق کنند. ماده اولیه بر اثر گرمای زیاد ذوب شده و به قالب تزریق می گردد. بعد از خنک شدن قالب باز شده و محصول از درون آن خارج می گردد.گالن را از طریق دستگاه اکسترودر هم می توان تولید کرد. ابتدا ماده خام را به دستگاه اکسترودر می دهند. دستگاه اکسترودر ماده خام را ذوب می نماید. ماده اولیه مذاب شده از طریق سر ماشین اکسترودر به درون قالب ریخته می شود. سپس از طریق پریسون هوای فشرده به آن دمیده می شود و دو طرف به دیواره دستگاه چسبیده و بدنه یک نواخت گالن تولید می شود.

بعد از تولید:

بعد از انجام صحصح روند تولید گالن پلاستیکی باید آنها را انتقال داد. مامولا چند کارگر این ماموریت را انجام می دهند. گالن هایی که تولید شده است را به جایی که از قبل تعیین شده انتقال می دهند تا بعد از بسته بندی مناسب به بازار مصرف ارسال شود.

ارسال به بازار مصرف:

بعد از روند تولید گالن پلاستیکی آنها را آماده ارسال به بازار مصرف می کنند. کارخانه مامولا اجناس را به بازرگانانی می فروشد که توانایی خرید بالایی دارند. این بازرگانان محصولات را خریداری کرده و بین فروشنده های بازار توضیع می کنند.

 

در انتها

همان طور که در مقاله روند تولید گالن پلاستیکی خواندید گالن پلاستیکی انواعی دارد که هر کدام در جاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. برای تولید گالن ضروری است که بعضی مسائل مثل اپراتور حرفه ای و بستر مناسب آماده باشد تا کارخانه به بازدهی مناسبی دست یابد.در ادامه لازم به ذکر است که شرکت تولیدی زر پلاست با سال ها سابقه در امر تولید گالن پلاستیکی این آمادگی را دارد تا با قیمت منصفانه آنها را در اختیار شما اهالی بازار قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره پشتیبانی شرکت تماس حاصل نمایید تا همکارانمان شما را راهنمایی کنند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آیا نمونه محصولات زرپلاست را دریافت کرده اید!؟

چنانچه تمایل دارید بسته کامل نمونه محصولات برایتان ارسال شود، بر روی دکمه زیر کلیک کنید.