نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

ساخت مجسمه های پلاستیکی چه مزایایی دارد؟

ساخت مجسمه های پلاستیکی چه مزایایی دارد؟

پلاستیک ها راه خود را حتی به دنیای هنر نیز باز کرده اند. در گذشته مجسمه با گچ، سیمان و فلز تولید می شد اما امروزه آنها را با پلاستیک هم تولید می کنند. البته بسیاری از آنها با پلاستیک های بازیافتی تولید می شوند.

تولید شدن مجسمه های پلاستیکی شاید واکنش هنر به احاطه شدن دنیای ما توسط این ماده سمی و خطرناک باشد. استفاده از پلاستیک های بازیافتی و کاربردی کردن آنها شاید طناب نجاتی است که هنر به پایین انداخته تا دنیای ما بیشتر از این توسط فرزند ناخلف نفت و پتروشیمی غرق نشود.

مجسمه سازی با پلاستیک سلیقه ای است و ممکن است هنرمندی اصلا به سمت این شاخه نیاید و همان گچ و فلز را ترجیح بدهد. اما همیشه هستند هنرمندانی که ایده های نو را فرصتی برای بیشتر دیده شدن هنر خود فرض می کنند و با آن همگام می شوند.

مجسمه های پلاستیکی سوای از این که هنرمندان این رشته را به سمت خود کشانده، بعضی از شرکت های تولیدی لوازم را هم به سوی خود جذب کرده است تا از این بازار کسب درآمد کنند. مجسمه ها را توسط دستگاه های پیشرفته تولید کرده و به بازار عرضه می کنند.

کلا شرکت ها هر کجا که حس کنند می توانند سود بیشتری به دست بیاورند سرمایه گذاری می کنند. مجسمه یکی از فرصت هایی است که این شرکت ها بستر مناسبی برای سود تشخیص داده اند و بر روی آن سرمایه گذاری کرده اند.

معزلی به نام زباله های پلاستیکی:

دنیای ما در محاصره انواع و اقسام پلاستیک قرار گرفته است. این معزل به قدری بزرگ است که بر روی تمام جوانب زندگی انسان دارد تاثیر منفی می گذارد. بسیاری از بیماری ها منشا آن ربط به پلاستیکی دارد که به محیط زیست ریخته شده و آن را آلوده کرده است. بهترین واکنش هنرمندان به این معزل تولید مجسمه های پلاستیکی بوده است تا بخشی از این پلاستیک های بلااستفاده را کاربردی کنند.

مجسمه های پلاستیکی:

این مجسمه ها از پلاستیک دست دوم یا همان بازیافتی ساخته می شوند. هنرمندان یا شرکت ها آنها را می سازند و برای فروش به بازار عرضه می کنند. این مجسمه های پلاستیکی تولیدشان مزایایی دارد همین مزایا سبب شده تا از سمت مصرف کنندگان با استقبال زیادی روبرو شوند.

برای مشاهده، استعلام قیمت و ثبت سفارش گالن 4 لیتری در تبریز بر روی لینک زرد کلیک کنید.

shoj l[sli ihd `ghsjd;d

مزایای ساخت مجسمه های پلاستیکی:

ساخت مجسمه از پلاستیک مزیت هایی دارد. همین مزیت ها باعث شده تا ساخت مجسمه از آن رشد چشم گیری داشته باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم این مزایا را برای آشنایی شما خواننده عزیز و گرامی نام برده و مختصری توضیح دهیم.

سبک هستند و حمل و نقلشان آسان است:

در گذشته برای حمل و نقل مجسمه های فلزی و سیمانی بزرگ از دستگاه هایی مثل جرثقیل استفاده می شد. یکی از بزرگ ترین مزیت های مجسمه های پلاستیکی سبک بودن آنها است. این مجسمه ها به علت این که از پلاستیک تهیه می شوند وزن کمی دارند و به راحتی قابل حمل و نقل هستند.

مقاومت بالایی دارند به آسانی نمی شکنند:

در قدیم مجسمه هایی که از گچ درست می شد دارای وزن سنگینی بود و مقاومت پایینی داشت. به محض این که از دست می افتاد تکه تکه می شد. مجسمه های پلاستیکی دیگر این مشکل را ندارند و به خاطر افتادن از دست و ضربه های ساده نمی شکنند. یکی از دلایل محبوبیت این مجسمه ها همین است.

برای مصرف کننده گران تمام نمی شوند:

ساختن مجسمه از گچ و سیمان و فلز مدت زمان زیادی طول می کشید به همین علت تولیدش هزینه زیادی داشت. مجسمه پلاستیکی این مشکلات را ندارد و بهای تولیدش بسیار پایین تر در می آید و با قیمت کاملا مناسب به بازار عرضه می شود.

خاصیت رنگ پذیری بالایی دارند:

بزرگ ترین مزیت مجسمه های پلاستیکی خاصیت رنگ پذیری بالای آنها می باشد. به آسانی می شود آنها را به هر رنگ دل خواهی درآورد. همین باعث می شود تا آثار فانتزی و تخیلی ای تولید کرد که با فلز و گچ امکان ساختنش نیست.

راه نجاتی برای معزلات پلاستیک هستند:

در بالاتر گفتیم دنیای ما در محاصره اجسام و کالاهای پلاستیکی قرار دارد و هر ثانیه بر تعداد این کالاها افزوده می شود. سیاست مداران کاملا از مشکلاتی که پلاستیک ایجاد کرده است آگاهی دارند ولی پول های کلانی که در این صنعت جابجا می شود باعث شده چشم خود را بر روی حقایق ببندند.

وقتی سیاست هیچ راه چاره ای برای این مشکل جوامع انسانی پیدا نکرد و اقدام قابل توجهی انجام نداد هنر به فکر چاره ای افتاد تا نسبت به این معزل بی تفاوت نباشد. تولید مجسمه های پلاستیکی از پلاستیک بازیافتی روشنایی ای بود که هنر برای نجات دنیای اطراف ما دید و به آن سمت پیش رفت.

مطالعه بیشتر: گالن فروشی: نقش و اهمیت در اقتصاد و زندگی روزمره

طول عمر زیادی دارند:

مجسمه هایی که با گچ و سیمان و فلز تولید می شوند به مرور زمان عوامل طبیعی و غیر طبیعی بیشترین اثر را بر روی آنها می گذارد. مثلا رطوبت به مرور زمان باعث زنگ زدن فلز می شود، باران باعث بی رنگ و رخ شدن گچ می شود.

هنر مجسمه به دنبال راهی بود که این مشکلات حل شود. گم شده خود را در مجسمه های پلاستیکی یافت. نه تنها هنر خود را عرضه می دارد بلکه برای پلاستیک که معزلی بزرگ و جهانی شده، به نوعی راه چاره ای هوشمندانه با این کار اندیشیده است.

عوامل طبیعی به آسانی آنها را خراب نمی کند:

یکی از بزرگ ترین مزایایی که این مجسمه ها دارند مقاومت آنها در برابر عومامل طبیعی مثل رطوبت، باران، آفتاب و غیره است. مجسمه های فلزی و گچی به سرعت در برابر عوامل طبیعی واکنش نشان داده و به سمت نابودی پیش می روند.

پلاستیک بزرگ ترین مزیتی که دارد مقاومت بالایش در برابر عواملی است که هر روزه با آنها سر و کار خواهد داشت. در واقع همین تحت تاثیر قرار نگرفتن این ماده است که امروزه بلای جان کره زمین شده است.

برای استفاده در انواع مدل سازی مناسبند:

مجسمه های پلاستیکی علاوه بر مقاومت بالایی که دارند منعطف هم هستند. انعطاف بالای آنها باعث شده است تا از آنها در جاهایی که نیاز به این خاصیت باشد هم بتوان استفاده کرد. همین خواص خوب باعث می شود تا از پلاستیک بتوان در مدل سازی و الگو هم بهره برد.

انعطاف بسیار بالایی دارند:

یک مزیت بسیار خوبی که پلاستیک دارد انعطاف آن است. می توان با بعضی از انواع آن مجسمه های پلاستیکی تولید کرد که دارای انعطاف بالایی باشند. همین مزیت بسیار خوب باعث شده تا بسیاری از هنرمندان برای ساختن آثار هنری منعطف به سمت استفاده کردن از این ماده بیایند.

Making plastic sculptures

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید و متوجه شدید امروزه پلاستیک بزرگ ترین مشکلی است که محیط زیست کره زمین با آن دست و پنجه نرم می کند. اگر این مشکل همچنان ادامه پیدا کند در آینده نه چندان دور ممکن است حیاطی بر روی سیاره زمین باقی نماند. واکنش هنرمندان به این پلاستیک ها تهیه مجسمه از آنها بوده است تا بخشی از درد دنیای اطراف ما را به واسطه هنر التیام ببخشند.

در ادامه لازم است که شرکت زر پلاست با سال ها سابقه تولید مجسمه های پلاستیکی جذاب این آمادگی دارد آنها را در اختیار شما علاقمندان هنر قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات تکمیلی در این زمینه با شماره های پشتیبانی شرکت تماس بگیرید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: محتوا محافظت شده هستند

آیا نمونه محصولات زرپلاست را دریافت کرده اید!؟

چنانچه تمایل دارید بسته کامل نمونه محصولات برایتان ارسال شود، بر روی دکمه زیر کلیک کنید.