نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

قالب سازی و مشاوره

زرپلاست | تولید کننده انواع ظروف پلاستیکی

قالب سازی یکی از مشاغل مهم و پرکاربرد در صنایع مختلف است. این مهارت که امروزه با افزایش سطح دانش فنی توانسته صنایع مختلفی را متحول کند، با هدف سفارشی سازی محصول و خدمات و تولید انبوه قطعات فلزی و پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

قالب، به عبارت ساده به قطعات فرم و شکل مشخص و ثابت می بخشد و بر اساس نوع محصولی که تولید می کند (تزریقی یا بادی)، دسته بندی می شود.

«گروه صنعتی بسپار زرپلاستیک» در همین راستا، با بهره گیری از قالب های مدرن تولید شده از مواد باکیفیت خارجی و مستحکم، همواره اقدام به تولید ظروف صنعتی پلاستیکی از جمله انواع گالن پلاستیکی، سطل پلاستیکی صنعتی در اندازه های متنوع و انواع بطری کود و سم و … می نماید.

مشاوره تخصصی و کاربردی در زمینه ساخت قالب های صنعتی در اشکال مختلف یکی دیگر از خدمات تخصصی این مجموعه صنعتی می باشد.

می توان گفت در ساخت قالب های فلزی، پارامترهای مهم و مختلفی دخالت دارند. هزینه تولید این قالب ها معمولا به مواردی همچون ابعاد قالب، جنس قالب، کیفیت قالب، تیراژ تولید محصول توسط قالب، وجود رزوه و حفره و ریزه کاری های دیگر… بستگی دارد.

اولین مرحله ساخت قالب سفارشی

هنگامی که مشتری برای ساخت قالب سفارشی مراجعه می کند، اولین و مهمترین مرحله پروسه ساخت قالب، مرحله گفتگو با مشتری است. چرا که ما تنها در صورتی می توانیم تمام خواسته و نیاز مشتری را به طور کامل برآورده کنیم که، بتوانیم در گفتگویی هدفمند، نیازهای او را شناسایی کنیم و خواسته اش را دقیق و با همه جزئیات درک کنیم.

از طرف دیگر، کارشناسان فنی زرپلاست با نگاه تخصصی و تجربه بالایی که در زمینه طراحی و تولید ظروف صنعتی دارند، تمام نکات فنی و مزایا و معایب مطالبات مشتری را برایش تشریح نموده و نیاز او را به آنچه در واقعیت امکان ساخت و تولید دارد نزدیکتر می کنند.

در همین مسیر، بعد از اینکه جزئیات خواسته مشتری ثبت و جمع بندی گردید، طراحی نرم افزاری و صنعتی قطعه یا ظرف مورد نظر در یک فضای سه بعدی انجام می گیرد. بعد از این مرحله، نوبت به تهیه یک پرینت سه بعدی از نقشه فنی طراحی شده می رسد تا با بررسی همه ابعاد و جزئیات خواسته شده، نظرات تکمیلی اعمال شده و اصلاحات مورد نیاز انجام می شود تا نتیجه نهایی قالب فاقد هر گونه نقصی باشد.

در ادامه هم سایر قطعات قالب طراحی و ساخته می شوند که البته ساخت همه این قطعات نیاز به یک دید فنی دقیق، پیچیده و محاسبات بسیار دقیق دارد.

در نهایت قالب تهیه شده از فولاد مستحکم در 3 مرحله ماشین کاری و فرزکاری شده و سایر جزئیات و ریزه کاری های قالب توسط ریزترین الماس های موجود در بدنه قالب تعبیه و اعمال می شوند. سایر قطعات قالب هم در ادامه بر روی هم مونتاژ می شود تا قالب نهایی برای تست و تولید نمونه اولیه آماده گردد.

لازم به ذکر است که روند تولید قالب های صنعتی، روندی بسیار پیچیده، پر هزینه و زمان بر است؛ به همین خاطر می طلبد که تمهیدات ویژه ای در نگهداری این قالب ها اندیشیده شود.

زرپلاست | تولید کننده انواع ظروف پلاستیکی

زمان و هزینه ساخت قالب

قالب های ساده را می توان نهایتا در دو هفته کاری آماده نمود اما، به علت همان پیچیدگی تولید قالب های با جزئیات بیشتر، گاهی روند ساخته شدن یک قالب صنعتی شاید به چندین ماه زمان نیاز داشته باشد.

بعد از آماده شدن قالب نهایی، این قالب در اختیار کارشناسان خط تولید قرار گرفته و با برنامه ریزی ای که جهت تولید محصول انجام می شود، در وزن و رنگ خواسته شده، محصول نهایی در تیراژ دلخواه تولید شده و در اختیار مشتری قرار می گیرد.

جهت اطلاع از جزئیات ثبت سفارش و فهرست قیمت سفارشی سازی محصول مورد نظر خود با کارشناسان واحد فروش گروه صنعتی زرپلاستیک تماس حاصل فرمایید.

یکی از مشاغل بسیار مهم و پرکاربرد در صنعت، قالب سازی صنعتی است که در جهت ساخت انواع قطعات با جنس و اندازه های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. بکارگیری قالب ها از گذشته های بسیار دور رواج پیدا کرده است. از قالب ها برای اولین بار در تولید انبوه قطعات استفاده شد. بدین صورت که افراد مختلف با استفاده از سنگ، قالب هایی را در جهت تولید قطعات مختلف طراحی و تولید می کردند تا در ساخت آن قطعات سرعت بیشتری به کار خود دهند. اما امروزه شاهد پیشرفت قالب سازی صنعتی هستیم. جالب است بدانید که در سال 1872 اولین ماشین ها و دستگاه های ساخت قالب ساخته شدند و تا به امروز با پیشرفت تکنولوژی، شاهد دستگاه های قالب سازی پیشرفته ای هستیم. قالب های صنعتی بر حسب قطعه ای که قرار است تولید کنند، به دسته های مختلفی تقسیم می شوند؛ در واقع می توان گفت که نوع قطعه تعیین می کند که از کدامیک از قالب های صنعتی استفاده شود.
یکی از مهمترین قالب سازی هایی که صورت می گیرد، قالب تزریق پلاستیک است. در واقع ساخت قطعات پلاستیکی با بکارگیری قالب های صنعتی، مقرون به صرفه تر از سایر روش های موجود است. قالب های تزریق پلاستیک عمدتا از جنس فولاد بوده که البته تکنولوژی خاصی هم در ساخت قالب های آن ها بکار گرفته شده است.


مشاوره تخصصی در زمینه ساخت قالب های صنعتی متنوع با متریال با کیفیت از دیگر خدمات گروه صنعتی زرپلاست به شمار می‌رود که شامل موارد زیر می‌گردد :
• مشاوره
• طراحی
• پرینت سه بعدی
• قالب سازی


مهمترین دسته بندی قالب های صنعتی با نام های آهنگری، تزریق پلاستیک، ریخته گری و پرس هستند که جهت ساخت انواع قطعات با ضخامت های گوناگون استفاده می شوند.
مشتریانی که قصد ساخت قالب انحصاری به منظور بسته بندی محصولات خود را دارند می‌‌توانند از این خدمات بهره‌ مند گردند.

error: محتوا محافظت شده هستند