نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

مزایای تولید انواع گالن پلاستیکی با دستگاه و قالب های خارجی

مزایای تولید انواع گالن پلاستیکی با دستگاه و قالب های خارجی

تولید انواع گالن پلاستیکی بر اساس کاربرد هایی که دارند دسته بندی می شوند.کیفیت انواع گالن ها در نوع کاربرد آن ها تاثیر مستقیم دارد.تولید انواع گالن پلاستیکی در دو دسته کیفیت یعنی درجه یک و درجه دو، صورت می گیرد.کاربرد انواع گالن های درجه یک معمولا برای انواع مواد غذایی است مثل خیار شور، سس های خوراکی و یا مواد بهداشتی.گالن های درجه دو را نیز برای حمل کردن انواع مایعات شیمیایی هم چون بنزین یا نفت استفاده می کنند.شاید جالب باشد که بدانید گالن ها خود تنوع زیادی دارند مانند، گالن کتابی، گالن شفاف، گالن صنعتی، گالن تاشو و گالن شیردار.تولید انواع گالن پلاستیکی یکی از محصولات تولیدی در صنعت پلاستیک هستند.این ظروف کاربردی و ویژه از مقاومت خاصی برخوردار هستند.تولید انواع گالن پلاستیکی در صنایع مختلفی کاربرد دارند، به همین جهت تولید انواع گالن پلاستیکی در شکل ها و اندازه های مختلفی صورت می گیرد.سبک بودن و حمل و نقل آسان گالن های پلاستیکی از مزایای مهم آن ها به حساب می آید که در صنایع مختلفی همچون نفتی و پتروشیمی، شیمیایی، روغن های خوراکی و صنعتی، مواد غذایی و شوینده های خانگی و صنعتی کارآمد هستند و به کار برده می شوند.تولید انواع گالن پلاستیکی معمولاً در ابعاد بزرگ انجام می شود، چرا که برای نگهداری و جابجایی مواد غذایی و یا انواع مایعات مناسب هستند.ساخت گالن پلاستیکی عموماً سطل شکل هستند.ساخت گالن های پلاستیکی بیش تر برای بسته بندی محصولات غذایی مانند سس ها و خیار شور و ترشی صورت می گیرد.هم چنین تولید انواع گالن پلاستیکی بسته بندی مواد شیمیایی را راحت تر کرده است.روغن موتور را می توان با استفاده از همین گالن های پلاستیکی بسته بندی کرد که مقاومت و دوام بسیار بالایی دارند.گالن های پلاستیکی معمولاً در ابعاد ۱ لیتری، ۳ لیتری، ۴ لیتری، ۱۰ لیتری، ۱۵ لیتری و ۲۰ لیتری تولید می شوند.

تولید انواع گالن پلاستیکی

چگونگی تولید انواع گالن های پلاستیکی

برای تولید محصولات پلاستیکی و تولید انواع گالن پلاستیکی روش های متنوعی وجود دارد.تسلط و آشنایی با شیوه های تولید امروزی و پیشرفت های جدیدی که نشان می دهند محصولات در آینده چگونه ساخته می شوند، برای هر طراح و سازنده ای که در این حوزه کار می کند واجب است.

قالب گیری بادی (Blow Molding):

روش قالب گیری بادی از روش تولید شیشه های پلاستیکی الگوبرداری شده است.شرکت Hartford Empire اولین تولید کننده ای بود که در سال ۱۹۳۰ تا ۱۹۴۰ از این روش برای تولید محصولاتی مانند تزیینات درخت کریسمس استفاده کرد.اما در سال ۱۹۳۹، پس از گسترش تولید محصول با این روش، در آمریکا برای اولین بار از این روش برای تولید بطری های پلاستیکی استفاده کردند.

قالب گیری بادی یا قالب گیری دمشی، از روش های تولید انواع گالن پلاستیکی می باشد که برای ساخت گالن ها، بطری ها و محصولات توخالی مانند انواع قوطی های پلاستیکی، لوله های آبیاری، مخازن سوختی و غیره استفاده می شود.برند زر پلاست نیز برای تولید انواع گالن پلاستیکی و ظروف تو خالی از این روش و دستگاه های خارجی با کیفیت و پیشرفته استفاده می کند.روش کار در این نوع قالب گیری به این صورت است که مواد اولیه مذاب به شکل لوله و یا استوانه توخالی به داخل قالب اکسترود می کنند و به اصطلاح اکسترودر می شود.در ادامه هوای فشرده را به داخل لوله وارد می کنند تا ماده مذاب به دیواره های قالب بچسبد، در انتها با خنک کردن قالب پلیمر را به شکل قالب در می آورند.تولید انواع گالن پلاستیکی به روش قالب گیری بادی، یکی از به صرفه ترین و سریع ترین روش های تولید محصول است.

برای کسب اطلاع بیشتر، مشاوره و یا استعلام قیمت گالن 20 لیتری بر روی لینک زرد رنگ کلیک کنید

تولید انواع گالن پلاستیکی

مزایا تولید قطعات و محصولات پلاستیکی به روش قالب گیری بادی:

 •       هزینه کم تر این نوع قالب گیری نسبت به قالب گیری تزریقی
 •       اکثر ترموپلاستیک ها و بیشتر ترموست ها را می توان در این روش به کاربرد
 •       مواد پلیمری در قسمت اکسترودر به شکل یکنواخت با هم ترکیب می شوند
 •       مواد پلیمری در قسمت اکسترودر به طور کامل نرم و ذوب می شوند
 •       طول لوله اکسترود شده می تواند خیلی بلند باشد
 •       از اکسترودر به عنوان یک بخش اصلی استفاده می شود

 

معایب فرآیند قالب گیری بادی:

 •       گران قیمت بودن ماشین های اصلی و جانبی
 •       لزوم استفاده از عملیات تکمیلی پرهزینه برای برخی از قطعات
 •       محدود بودن تنوع شکل محصولات و فرم لوله اکسترود شده
 •       تولید مقداری ضایعات پلاستیکی در این فرآیند

 

برای آشنایی با یکی از مراحل جذاب و پراهمیت در تولید محصولات پلاستیکی، به مقاله ی چاپ در صنعت پلاستیک توجه فرمایید

تولید انواع گالن پلاستیکی

اکستروژن (Extrusion):

اکستروژن به عنوان یک فرآیند انعطاف پذیر و کاربردی شناخته می شود.نیروی مورد نیاز برای این عمل به شکل هیدرولیکی و یا مکانیکی تامین می شود.به طور مختصر بخواهیم اکستروژن را تعریف کنیم، اکستروژن به فرآیندی می گویند که توسط آن ماده پلیمری تحت تاثیر فشار از داخل قالبی که شکل خاصی دارد رانده می شود و سطح مقطع آن را کاهش می دهد.اکستروژن یک‌ روش به روز تولید قطعات پلاستیکی و تولید انواع گالن پلاستیکی است.روش کار اکستروژن به این شکل می باشد که گرانول یا پودر پلاستیک، مستر بچ و سایر افزودنی ها را با یکدیگر مخلوط میکنند، مخلوط به دست آمده سپس وارد قیف دستگاه اکسترودر می شود.در دستگاه اکسترودر مواد تحت تاثیر حرارت و تنش های برشی ذوب شده و توسط حرکت ماردون به سمت قالب رانده می شوند.مواد مذاب بر اثر اعمال فشار به شکل قالب طراحی شده در می آید و پس از سرد شدن محصول پلاستیکی مورد نظر از قالب خارج می شود.با استفاده از روش اکستروژن می توان قطعات پلاستیکی متنوعی را تولید کرد مانند تولید انواع گالن پلاستیکی، چرا که یک روش بسیار انعطاف پذیر می باشد.انواع گالن ها، لوله ها، روکش سیم، نایلون ها، کیسه های خرید، کیسه های سرم، بسته بندی ها، سفره های یکبار مصرف و پوشش گلخانه ها از این روش به دست می آیند.

اکستروژن به دو صورت انجام می شود، و تفاوت آن ها با یکدیگر در حرکت قالب و ماده مذاب می باشد:

اکستروژن مستقیم (Direct Extrusion)

در اکستروژن مستقیم، مواد ذوب شده تحت تاثیر اعمال فشار از قالبی با سطح مقطع کوچک تر عبور می کند تا به شکل قطعات پلاستیکی مورد نظر در بیاید.

اکستروژن غیر مستقیم (Indirect Extrusion)

در اکستروژن غیر مستقیم، بر عکس اکستروژن مستقیم، قالب با فشار به داخل مواد ذوب شده رانده می شود.

مزایا تولید محصولات پلاستیکی به روش اکستروژن:

 •       امکان کنترل و خنک کردن قطعه اکسترود شده بعد از خروج از قالب
 •       اجرای بسیار آسان فرآیند
 •       قابلیت تولید قطعات پلاستیکی نازک

معایب تولید قطعات پلاستیکی به روش اکستروژن:

 •       نیروی تغییر شکل بالاتر در مقایسه با اکستروژن غیر مستقیم
 •       محدودیت نیروی تغییر شکل
 •       کیفیت پایین سطح خارجی محصول

 

مجموعه زرپلاست با استفاده از علم به روز دنیا و دستگاه های خارجی پیشرفته، تولید انواع گالن پلاستیکی را انجام می دهد.گالن های پلاستیکی زرپلاست با داشتن خاصیت نشکن بودن، تمایز ویژه ای با گالن های مشابه خود دارد.شرکت زر پلاست تولید انواع گالن پلاستیکی را در ابعاد، اندازه، طرح ها و رنگبندی های مختلف انجام می دهد و با بهترین و مرغوب ترین کیفیت وارد بازار میکند.مجموعه زرپلاست با استفاده از قابلیت شکل پذیری بالا و راحت پلاستیک که جزو ویژگی های مهم و کاربردی این مواد پلاستیکی می باشد، بهترین ظرف ها، گالن ها، بشکه ها و بطری ها را با کیفیت بالا طراحی و توسط ماشین آلات و ابزارآلات پیشرفته خارجی تولید می کند.

مزایای تولید گالن پلاستیکی در چیست؟

سبک وزن و قابل حمل:

گالن‌های پلاستیکی به دلیل وزن سبک خود، حمل و نقل آسان‌تری نسبت به گالن‌های فلزی یا شیشه‌ای دارند. این ویژگی مناسبی است برای حمل مواد در سفرهای طولانی و استفاده در کاربردهای مختلف.

مقاومت در برابر خوردگی و ضربه:

پلاستیک، به عنوان یک ماده مقاوم در برابر خوردگی و ضربه شناخته می‌شود. این مزیت، گالن پلاستیکی را به یک گزینه مطمئن برای حفاظت از محتویات داخلی در برابر ضربات و تغییرات دما می‌کند.

قابلیت بازیافت:

بسیاری از گالن‌های پلاستیکی از مواد بازیافتی تولید می‌شوند، که به حفظ محیط زیست کمک می‌کند. استفاده از مواد بازیافتی در تولید گالن‌ها، کاهش مصرف منابع طبیعی و کاهش زباله‌های پلاستیکی را ایجاد می‌کند.

هزینه تولید کمتر:

تولید گالن پلاستیکی به طور کلی هزینه تولید کمتری نسبت به گالن‌های فلزی یا شیشه‌ای دارد. فرآیند ساخت پلاستیک و تجهیزات مربوط به آن معمولاً هزینه کمتری نسبت به فرآیند تولید سایر مواد دارد.

مقاومت به شرایط محیطی:

پلاستیک، مقاومت به شرایط محیطی مختلف از جمله رطوبت، اسیدیته، و تغییرات دمایی دارد. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند گالن‌های پلاستیکی در شرایط مختلف به خوبی عمل کرده و محتویات داخلی را حفاظت کنند.

انعطاف‌پذیری در طراحی:

تولید گالن پلاستیکی به طراحان انعطاف بیشتری در ایجاد شکل و ابعاد مختلف محصولات اجازه می‌دهد. این انعطاف‌پذیری در طراحی، به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که محصولات خود را با توجه به نیازها و سلیقه مشتریان بهینه کنند.

زرپلاست: خلق کننده گالن پلاستیکی با کیفیت عالی و نوآوری در طراحی

زرپلاست با گذشت سال‌ها از تأسیس، به عنوان یکی از پیشگامان در تولید گالن پلاستیکی با کیفیت بالا شناخته می‌شود. زرپلاست با ترکیبی از تکنولوژی روز و تجربه، محصولاتی را به بازار عرضه می‌کند که علاوه بر عملکرد برتر، در طراحی نیز بی‌نظیر هستند.

ویژگی‌های برجسته در تولید گالن پلاستیکی:

کیفیت بالا و مقاومت:

گالن‌های پلاستیکی با استفاده از مواد با کیفیت عالی و فرآیندهای تولید پیشرفته، مقاومت بالا در برابر خوردگی، ضربه، و شرایط محیطی مختلف را به ارمغان می‌آورند.

طراحی هوشمند و زیبا:

در طراحی گالن‌های پلاستیکی به نوآوری اهمیت می‌دهد. این گالن‌ها با طراحی هوشمندانه و زیبا، هماهنگی بین عملکرد و ظاهر را به ارمغان می‌آورند.

متنوع و انعطاف‌پذیری در ابعاد:

به مشتریان خود امکان انتخاب از مجموعه‌ای متنوع از گالن‌های پلاستیکی با ابعاد و حجوم مختلف را فراهم می‌کند. این انعطاف‌پذیری، تطابق محصولات با نیازهای مختلف صنایع را فراهم می‌سازد.

پایداری محیطی:

به استفاده از مواد بازیافتی و فرآورده‌های محیطی در تولید گالن‌های پلاستیکی می‌پردازد. این رویکرد، نشان از تعهد زرپلاست به مسئولیت‌پذیری اجتماعی و حفظ محیط زیست دارد.

تکنولوژی پیشرفته:

از تکنولوژی‌های پیشرفته در فرآیند تولید استفاده می‌کند. این امکان به زرپلاست داده می‌شود تا محصولات خود را با کیفیت بالا، به صورت مداوم به‌روزرسانی و بهبود دهد.

 

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: محتوا محافظت شده هستند

آیا نمونه محصولات زرپلاست را دریافت کرده اید!؟

چنانچه تمایل دارید بسته کامل نمونه محصولات برایتان ارسال شود، بر روی دکمه زیر کلیک کنید.