نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

چرا از چاپ لیبل برای ظروف پلاستیکی استفاده کنیم؟

چرا از چاپ لیبل برای ظروف پلاستیکی استفاده کنیم؟

چاپ لیبل برای ظروف پلاستیکی بهترین گزینه جهت شناسایی نام تجاری محصول تولید کنندگان به شمار می آید. امروزه کمتر محصولاتی را می توان پیدا کرد که به لیبل و بر چسب نیاز نداشته باشند. با استفاده از این قابلیت به راحتی می توان نام محصول، لوگو، نام شرکت، خصوصیات محصول را در دید معرض دیگران قرار داد. به نوعی می توان گفت یک تبلیغ رایگان و بی نظیر برای شرکت و کارخانه ها به شمار می آید.

آشنایی با نکات مهم جهت چاپ لیبل برای ظروف پلاستیکی

بهتر است بدانید که در طراحی و چاپ لیبل برای ظروف پلاستیکی رعایت یکسری نکات از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از این نکات عبارتند از: تست کاغذ مصرفی بر روی محصول مورد نظر، نوع روکش، تعیین ابعاد و قالب لیبل بر اساس سایز و ابعاد محصول، ساخت قالب لیزری جهت کیفیت و سهولت در برداشتن و چسباندن، چاپ لیبل و کیفیت آن، طراحی بر اساس اصول چاپ و بدون اشتباهات نوشتاری.

آشنایی با مزایا و قابلیت های چاپ لیبل برای ظروف پلاستیکی

بهتر است بدانید چاپ لیبل برای ظروف پلاستیکی از قابلیت ها و مزایای بسیاری برخوردار است. برخی از این ویژگی ها و قابلیت ها عبارتند از: کیفیت بالا، مدت زمان تولید کمتر و هزینه های تولید به صرفه، سازگاری با محیط زیست، قوی و بهداشتی و تغییر سریع طراحی، از اینرو به صورت مختصر با هرکدام از این مزیت ها به صورت مختصر آشنا خواهیم شد.

کیفیت بالا: این نوع چاپ به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارد قادر است تصاویر و اشکال را با وضوح بالایی به تصویر بکشد، بنابراین با انتخاب این نوع چاپ لیبل قادر خواهید بود محصولات و ویژگی های آن ها را به بهترین شکل به نمایش بگذارید.

مدت زمان تولید کمتر و هزینه های تولید به صرفه: از دیگر مزیت های چاپ لیبل برای ظروف پلاستیکی می توان به صرفه جویی در هزینه و زمان اشاره کرد، چرا که ظرف های پلاستیکی در طول فرآیند برچسب زدن قالب در یک مرحله ساخته و تزئین می شوند. همچنین نگهداری ظروف خالی غیر ضروری هزینه های انبار و حمل و نقل را کاهش خواهد داد.

سازگاری با محیط زیست: این نوع چاپ به طور کامل بازیافت می شود، از اینرو می توان از آن به عنوان یک دوستدار طبیعت یاد کرد..در واقع بسته بندی و برچسب از همان ماده تشکیل شده است که به راحتی بازیافت می شود و برای محیط زیست ضرری را به دنبال ندارد.

قوی و بهداشتی: این چاپ لیبل بهترین گزینه برای تزئین ظروف پلاستیکی به شمار می آید، چرا که در برابر رطوبت و تغییرات بزرگ دما از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین این چاپ در برابر خراش ببسیار مقاوم است، بنابراین با این روش می توان اطمینان داشت چاپ در هر شرایط جوی پایدار است و برای مدت ها می توان از آن استفاده کرد.

تغییر سریع طراحی: یکی دیگر از ویژگی های بارز این نوع چاپ تغییر سریع طراحی است. از اینرو به راحتی و به سرعت می توان از تغییر طراحی در این نوع چاپ استفاده کرد. لازم به ذکر است که در برخی شرکت ها و کارخانه هر چاپ تنها بین ۶ تا ۹ ماه انتخاب می شود و بعد از گذشت این مدت زمان تغییر خواهد کرد.

تبلیغات رایگان و دائمی: این نوع چاپ به دلیل دوام بسیار بالایی که دارد از طول عمر زیادی برخوردار است. در واقع چاپ عکس روی بسته بندی از مقاومت بالایی در برابر رطوبت، نور، آب، سطوح خشن و مواد شیمیایی بهره می برد، از اینرو تولید کنندگان به راحتی از تبلیغات رایگان و دائمی برخوردار می شوند.
جذب مشتری: تولید کنندگانی که از این روش استفاده می کنند قادرند مشتریان بیشتری را جذب کنند، چرا که محصولات آن ها از زیبایی چشم گیر و فوق العاد ه ایی بهره می برد.

آشنایی هر چه بیشتر با فناوری لیبل ‌چسبانی در قالب یا IML

بهتر است بدانید این روش یکی از پر طرفدارترین روش های الصاق لیبل به ظروف پلاستیکی محسوب می شود. لیبل‌های چاپ شده در این روش بسیار شفاف و صدفی و از جنس فیلمpp هستند. در مرحله اول کار چاپ در اندازه و شکل های معین و متناسب با ظروف توسط روبوت از داخل خشاب خارج می شوند. سپس داخل قالب قبل از تزریق پلیمر به کمک القای بار الکتریکی جایگذاری خواهند شد. در مرحله بعد برای یکپارچه کردن لیبل و ظرف پلاستیکی، مواد مذاب پلاستیکی به داخل قالب تزریق می شوند. لازم به ذکر است که چاپ لیبل های IML تنها توسط انواع ماشین‌ چاپ ورقی و همچنین با استفاده از مرکب ‌های یو وی و معمولی امکان پذیر است.

لازم به ذکر است که لیبل های IML در یک مرحله به صورت کامل پوشال برداری و دایکات می شوند، از اینرو بعد از اینکه لیبل های چاپ شده به طور کامل تیغ زده شوند تماس لیبل ‌ها با حواشی به ‌طور کلی قطع خواهد شد. بنابراین در این حالت امکان سوسه زدن وجود نخواهد داشت. در واقع بعد از تماس تیغ با متریال لازم است تمام حواشی با دقت خاصی برش زده شود و لیبل ها سریع دسته شوند.

آشنایی با نکات مهم جهت چاپ لیبل برای ظروف پلاستیکی دارویی

بهتر است بدانید که برچسب گذاری و بسته بندی دارو دارای نقش بسیار مهمی در حمل و نقل، سهولت مصرف، اطلاع رسانی به مصرف کننده و نگهداری است، از اینرو لازم چاپ بر روی این نوع ظروف دارویی با دقت و توجه خاصی صورت پذیرد. لازم به ذکر است که چاپ لیبل برای ظروف پلاستیکی دارویی به ایستگاه های متعدد در یک ماشین چاپ فلکسو کم عرض نیازمند می باشد. در واقع به دلایل مختلفی همچون حفظ نقاط روشن بسیار ریز، ویژگی های امنیتی و همچنین برای چاپ نواحی تیره تصویر به این ایستگاه نیاز می باشد.

از دیگر نکات مهم جهت چاپ لیبل برای ظروف پلاستیکی دارویی تیراژهای کم اما با تنوع بیشتر است. در واقع چاپ جعبه یک داروی خاص در تیراژ بالا مناسب و عاقلانه نخواهد بود. چرا که احتمال دارد جلوه های امنیتی را هر ۶ تا ۹ تغییر دهید. از طرفی جهت چاپ بر روی این نوع ظروف پلاستیکی لازم است هیچ فونتی ناخوانا نبوده و هیچ ورقی گم نشود. از اینرو چاپکار به یک دروبین مخصوص نیاز داشته تا همه کارهای چاپ را با کنترل بهترین کیفیت اسکن کند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: محتوا محافظت شده هستند