نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

چیزهایی که درباره حقیقت پلاستیک باید بدانید

چیزهایی که درباره حقیقت پلاستیک باید بدانید

دنیای ما را انواع پلاستیک ها احاطه کرده اند. به هر طرف که برویم از زمین، هوا و دریا در محاصره آنها هستیم. دلیل این اتفاق استفاده بیش از اندازه ما انسان ها از این ماده به شدت سمی است. هر روز اوضاع بدتر از قبل می شود و دولت ها هنوز تصمیم نگرفته اند برای نجات زمین کاری کنند.

در حقیقت پلاستیک سود بسیار زیادی برای تولید کنندگانش دارد و سالانه مالیات زیادی را به دولت ها می دهند تا چشم هایشان را بر روی خسارارتی که به طبیعت کره زمین می زند ببندند. در واقع پول چشم دولت مردان را به روی حقایق موجود بسته است.

اگر وضعیت به همین صورت ادامه پیدا کند در سالیان آینده افراد بیشتری از اهالی زمین به علت پلاستیک دچار بیماری شده و می میرند. وقتی صحبت از اهالی زمین می شود نباید فقط به یاد انسان ها افتاد موجودات دیگری مثل پرندگان، جانوران زمینی و دریایی هم در معرض نابودی هستند.

در حقیقت پلاستیک مکان زندگی آنها را هم دچار آلودگی کرده است و هر سال بسیاری از این موجودات به علت همین مشکل منقرض می شوند. اگر دولت ها عزم خود را برای رفع مشکل پلاستیک جزم نکنند در آینده نه چندان دور زمین غیر قابل سکونت خواهد شد.

گروه صنعتی زرپلاست با هدف بهره مندی تمامی صنایع در ایران، این امکان را فراهم کرده است که محصولات خود را در تمام ایران عرضه کند.

پیشنهاد می شود به صفحه ی گالن 20 لیتری در شیراز مراجعه فرمایید

۱۰ حقیقت شوکه کننده درباره‌ پلاستیک

چیزهایی درباره حقیقت پلاستیک:

خسارتی که در حقیقت پلاستیک به زمین دارد می زند بیشتر از سودی است که انسان دارد به خاطر استفاده از آن به دست می آورد. تنها فقط کافی است زمان بگذرد و ما آدم ها در آینده نه چندان دور با بحرانی که با دست خود به وجود آورده ایم روبرو شویم. در ادامه بعضی از این موارد را برای آشنایی شما خواننده عزیز مطرح کرده و مختصر توضیح می دهیم.

زباله های پلاستیکی هر روز بیشتر می شود:

در حقیقت پلاستیک سود آوری زیادی برای تولید کنندگانش دارد و هر روز شرکت های بیشتری به جرگه تولید کنندگان آن افزوده می شوند. اضافه شدن تولید کننده بیشتر یعنی تولید بیشتر این ماده به شدت سمی و رها شدن آن در طبیعتی که در طول میلیون ها سال شکل گرفته است.

سال 1950 دو میلیون تن زباله پلاستیکی در دنیا موجود بود امروزه به بیش از 400 میلیون تن رسیده است و پیش بینی می شود در سال 2050 به رقم بیش از 35 میلیارد تن برسد. ارقام به تنهایی خود شاهدی بر یک فاجعه زیستی هستند که دارد اتفاق می افتد.

بازیافت یکی از راه های مبارزه با زباله پلاستیکی است:

در حقیقت پلاستیک محاصره مان کرده است و بازیافت یکی از راه هایی است که بسیاری از کشورها در پیش گرفته اند. این شیوه تا حدودی جوابگو است. با توجه به اضافه شدن هر روزه این ماده به چرخه بعید به نظر می رسد در آینده نه چندان دور این شیوه هم بتواند جلوی خسارات را بگیرد. برای حل این مشکل ابتدا باید جلوی تولید بیشتر این ماده را گرفت سپس به راه های دیگر فکر کرد.

ریختن زباله های پلاستیکی در آب های بین المللی ممنوع است:

در دهه هشتاد میلادی قانونی تعریف شد که به کشورها هشدار داد که در آب های بین المللی زباله های پلاستیکی خود را نریزند. در حقیقت پلاستیک بیش از حد تولید می شود و کشورها برای از بین بردنش دست به کارهایی از این دست می زنند. با این که قانون تصویب شده است ولی همان کشورهایی مثل آمریکا که قانون را تصویب کرده اند خود نیز آن را به خوبی اجرا نمی کنند.

زباله های پلاستیکی مدت زمان زیادی طول می کشد تا تجزیه شوند:

در حقیقت پلاستیک به سختی تجزیه می شود. بشر این نکته را می داند ولی باز هم دست به تولیدش می زند. سود بیش از اندازه چشم سیاست مداران را کور کرده است برای همین عزم جلوگیری از تولید آن در هیچ کجای دنیا نیست. یک دست صدا ندارد تمام کشورها باید جلوی این تولید این ماده که به سختی تجزیه می شود را بگیرند تا زمینی برای زیستن آیندگان باقی بماند.

سالانه حیوانات زیادی به علت زباله پلاستیکی می میرند:

در حقیقت پلاستیک سالانه باعث مرگ حیوانات زیادی از دریایی، زمینی و پرندگان می شود. امروزه جایی نیست که این ماده سمی راه خود را باز نکرده باشد و در آنجا یافت نشود. حیوانات زیادی به علت گیر افتادن در زباله های پلاستیکی و یا به علت آلودگی هایی که ایجاد کرده است جان خود را از دست می دهند. اگر این رویه ادامه پیدا کند بسیاری از گونه های حیوانی و گیاهی در آینده منقرض می شوند.

کشورهای شرق آسیا بیشترین زباله پلاستیکی در دنیا را تولید می کنند:

در حقیقت پلاستیک باعث پیش رفتن اقتصاد بسیاری از کشورها است. برای همین هر سال میزان بیشتری از این ماده تولید می کنند. کشورهای چین، اندونزی و ویتنام بیشترین میزان زباله پلاستیکی را در دنیا تولید می کنند و هر سال با توجه به زیاد شدن جمعیتشان این حجم در حال افزایش یافتن است.

استفاده از پلاستیک دلیل بسیاری از بیماری ها است:

امروزه بسیاری از بیماری هایی که ایجاد می شود در حقیقت پلاستیک باعث شده است. در هوایی که نفس می کشیم، در آبی که می نوشیم و در زمینی که کشت می کنیم این ماده سمی نفوذ کرده است و در حال نابودی دنیای اطرافمان است. همین نکات خود نشان می دهد که به چه علت میزان بیماری های مربوط به این ماده به شدت سمی افزایش پیدا کرده است و هر روز بیشتر می شود.

صخره های دریایی به خاطر پلاستیک ها در حال مرگ هستند:

جایی بر روی این سیاره باقی نمانده است که در حقیقت پلاستیک خسارت وارد نکرده باشد. این آلودگی به دریاها و اقیانوس ها هم رسیده است. مرجان های دریایی که یکی از بزرگ ترین موجودات روی این سیاره هستند به علت وجود پلاستیک در آب دارند از بین می روند و در معرض انقراض قرار گرفته اند. اگر دولت مردان دست از سود سرشار این صنعت نکشند زمین با سرعت بیشتری نابود می شود.

بزرگ ترین زباله دان اقیانوسی در آمریکا است:

کشور آمریکا یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان این ماده به شدت سمی است و زباله زیادی را از سال های پیش تولید کرده است. برای خلاص شدن از دردسر این زباله ها آنها را در اقیانوس آرام دفن کرده است. دلیل عمده آلودگی دریایی همین معدن زباله است که در دل اقیانوس به وجود آورده است. هر سال به حجم آن زباله افزوده می شود ولی همچنان سیاست مداران در خواب خرگوشی هستند.

The truth of plastic

هر پلاستیکی که تولید شود هرگز از بین نمی رود:

هر چیزی که بر روی کره زمین تولید شود همان جا می چرخد و از بین نمی رود. در حقیقت پلاستیک به هر میزانی که تولید شود نابود نشده و تا ابد بر روی زمین می چرخد و دست به آلوده شدن هر کجا که پایش باز شود می زند. تنها راه نجات از دستش تولید نکردن یا کمتر تولید کردنش می باشد اگر سیاست مداران خواهان حفظ سیاره زمین باشند.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید و متوجه شدید در حقیقت پلاستیک بیشتر از این که برای دنیای ما سود داشته باشد دارد به آن خسارت وارد می کند. برای فهمیدن این نکته کافی است فقط سری به آمارهایی که سازمان های مختلف دنیا در این زمینه اعلام می کنند بزنید تا گوشی دستتان بیاید.

در ادامه لازم به ذکر است که شرکت زر پلاست با سال ها سابقه تولید پلاستیک محصولات با کیفیتی به بازار عرضه می کند. خریداران گرامی برای به دست آوردن اطلاعات لازم در این زمینه با شماره های پشتیبانی شرکت تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: محتوا محافظت شده هستند