نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

کاربردهای سطل پلاستیکی

کاربردهای سطل پلاستیکی

کاربرد سطل پلاستیکی را می توان از دیدگاه های مختلفی بررسی کرد. یکی از معمول ترین وسایل در هر منزل و شغل سطل پلاستیکی است. می توان از سطل پلاستیکی در هر شکل و طرح و برای هر کاربردی استفاده کرد. بهتر است بدانید که مزیت استفاده از سطل پلاستیکی نسبت به سایر سطل ها بیشتر است.

سطل های پلاستیکی به دلیل سبک بودن بیشتر مورد توجه مصرف کنندگان قرار دارند. سطل های پلاستیکی از طرح های بسیار جذابی برخوردار هستند. به همین خاطر سطل های پلاستیکی بیشتر نظر مخاطبان را جذب می کنند. از طرفی مواد اولیه ساخت سطل های پلاستیکی ارزان است و مراحل ساخت بسیار راحتی دارند. بنابراین قیمت سطل های پلاستیکی نسبت به سایر سطل ها مناسب تر است. با توجه به شرایط اقتصادی موجود استفاده از سطل های پلاستیکی برای خانواده ها مقرون به صرفه تر است.

کارخانه های بسیار متنوع و گسترده تولید سطل های پلاستیکی در کشور وجود دارد. این کارخانه ها با توجه به نیاز مردم از پلاستیک مرغوب یا پلاستیک بازیافتی در تولید سطل های پلاستیکی استفاده می کنند. استفاده از مواد بازیافتی از نظر اقتصادی هم برای کشور و هم برای خانواده ها به صرفه تر است زیرا مواد بازیافتی دوباره وارد چرخه اقتصادی می شوند. از طرفی قیمت بسیار پایین این نوع مواد پلاستیکی برای مصرف کننده ها بسیار مناسب تر است. لازم به ذکر است که برخی مواد اولیه پلاستیک حاوی بیسفنول هستند که یک نوع ماده سرطان زا است. بنابراین کارخانه ساخت پلاستیک باید بر روی محصولات خود وجود این ماده سرطان زا را درج کند.

معرفی انواع کاربرد سطل پلاستیکی

از نظر شکل ظاهری می توان سطل های پلاستیکی را در انواع مختلفی از قبیل سطل مربع، مستطیل، چهار گوش، گرد و بیضی تقسیم بندی کرد. هر کدام از این نوع سطل ها کاربردهای گوناگونی دارند. به طور کلی سطل های پلاستیکی در دو نوع دردار و بدون در در بازار موجود هستند. از سطل های پلاستیکی دردار برای ذخیره مواد غذایی و مواد شیمیایی استفاده می شود. اما سطل های پلاستیکی بی در را می توان برای هر کاربردی استفاده کرد. لازم به ذکر است که برای نگهداری مواد غذایی باید از سطل های پلاستیکی با مواد اولیه مرغوب استفاده کرد.

انواع سطل های پلاستیکی در ابعاد مختلف و برای کاربردهای گوناگون با استفاده از فناوری روز دنیا ساخته می شوند. از دستگاه های تولید پلاستیک بادی و تزریق پلاستیک برای ساخت انواع سطل های پلاستیکی استفاده می کنند.

در میان سطل های پلاستیکی کاربرد سطل پلاستیکی 20 لیتری نسبت به سایر سطل ها بیشتر است. زیرا حجم مناسبی از مواد را در خود جای می دهد. همچنین حمل و نقل سطل های پلاستیکی 20 لیتری بسیار راحت و آسان است. سطل های پلاستیکی 20 لیتری در شکل های مختلفی اعم از بیضی و یا گرد تولید می شوند. ابعاد این سطل های مختلف یکسان نیست اما به گونه ای طراحی شده اند که ظرفیت 20 لیتر از مایعات رو دارند. دسته این سطل ها از جنس پلاستیک محکم و یا فلزی است. دسته باید طوری باشد که تحمل سنگینی سطل پر از مواد را داشته باشد. درب این سطل ها به دو صورت پلمپ دار و یا بدون پلمپ ساخته می شوند. به عبارتی درب سطل های پلاستیکی طوری ساخته می شوند که مانع از خروج مایعات داخل سطل خواهند شد.

از کاربرد سطل پلاستیکی 20 لیتری می توان به نگهداری مواد مختلف از قبیل روغن، رنگ، گریس، مواد دارویی و یا مواد خوراکی اشاره کرد. البته کاربرد سطل پلاستیکی 20 لیتری بیشتر در زمینه های رنگ و روغن است. به عبارت دیگر سطل های پلاستیکی 20 لیتری از پرکاربردترین و پرفروش ترین سطل ها به شمار می آیند. با توجه به نوع مواد اولیه ساخت سطل های پلاستیکی کیفیت آن ها تعیین می شود.
سطل پلاستیکی گریس را در حجم های 200 سی سی تا 1 لیتر می سازند زیرا گریس از نظر قیمت گران است. سطل های پلاستیکی گریس ظاهری بسیار زیبا و درب پیچی دارند.

سطل پلاستیکی پاستیل به دلیل نگهداری مواد غذایی کیفیت بالایی دارد. این نوع سطل پلاستیکی در وزن های مختلفی از قبیل 50، 400 و 800 گرمی در بازار موجود هستند.

سطل پلاستیکی بنایی یکی دیگر از کاربرد سطل پلاستیکی است که مصرف صنعتی دارد. سطل پلاستیکی بنایی از نظر قیمت ارزان است.

سطل پلاستیکی گلخانه جزء پرفروش ترین سطل های پلاستیکی است. این نوع سطل ها در سایزهای مختلفی تولید می شوند.

سطل پلاستیکی ماست بر اساس نیاز مشتریان در انواع مختلف و در سایزهای مختلف تولید می شود.
تولید انواع سطل زباله پلاستیکی از دیگر کاربرد سطل پلاستیکی است. این نوع سطل ها در حجم و اندازه های مختلف تولید می شوند. از مدل های مختلف این نوع سطل می توان به سطل زباله آشپزخانه، سرویس بهداشتی، کابینتی، اداری، بیمارستانی، شهرداری و اتاق عروس اشاره کرد. برای انتخاب سایز مناسب سطل زباله بهتر است با توجه به حجم زباله تولیدی آن را انتخاب کنید. اگر نیازی به مرغوبیت مواد اولیه نیست می توانید سطل های پلاستیکی که از مواد بازیافتی تولید شده اند را انتخاب کنید. این نوع سطل های پلاستیکی نسبت به سایر سطل ها از لحاظ قیمت ارزان تر هستند.

چرا کاربرد سطل پلاستیکی فراوان است؟

کاربرد سطل پلاستیکی به دلیل اینکه از مواد اولیه ارزان تهیه می شود بسیار زیاد است. سطل پلاستیکی قدرتمند است و برای هر کاربردی می توان از آن استفاده کرد. اکثر پلاستیک ها در اثر تماس با اسیدها، قلیاها، حلال ها، آب و سایر مواد شیمیایی بی اثر هستند. به عبارت دیگر استفاده از پلاستیک ها هیچ عوارض جانبی برای مصرف کننده نخواهند داشت. پلاستیک برخلاف سایر مواد آلی از قبیل چوب و منسوجات طبیعی اگر در مدت زمان طولانی در معرض رطوبت باشد، دچار هیچگونه تخریبی نخواهد شد. ترموپلاستیک ها را می توان با استفاده از فرآیند صنعتی به اسم قالب تزریق در شکل های مختلفی تولید کرد. برای تولید انواع مختلف ترموپلاستیک نیازی به ماشین کاری مانند فلزات نیست.

پلاستیک عایق حرارتی بسیار خوبی است و غیررسانای الکتریسیته است. پلاستیک ها از قابلیت چاپ سه بعدی برخوردار هستند. یکی دیگر از کاربرد سطل پلاستیکی این است که به راحتی قابل رنگ شدن هستند. بسیاری از سطل های پلاستیکی را از طریق ذوب یا خرد شدن می توان دوباره وارد چرخه اقتصادی کرد. به عبارت دیگر از مواد بازیافتی می توان محصولات جدیدی را تولید کرد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: محتوا محافظت شده هستند

آیا نمونه محصولات زرپلاست را دریافت کرده اید!؟

چنانچه تمایل دارید بسته کامل نمونه محصولات برایتان ارسال شود، بر روی دکمه زیر کلیک کنید.