سطل 12 لیتری یکی از پرکاربردترین سطل های پلاستیکی است. جنس این نوع سطل از پلی اتیلن می باشد. پلی اتیلن در دو نوع دانسیته بالا و دانسیته پایین در بازار موجود است. وزن پلی اتیلن با دانسیته پایین بسیار کمتر از پلی اتیلن های با دانسیته بالا می باشد. هر چقدر وزن سطل پلاستیکی سبک تر باشد حمل و نقل آن آسان تر خواهد بود. دسته پلاستیکی هم به منظور سهولت حمل و نقل در بالای سطل پلاستیکی تعبیه شده است. 

کاربرد سطل 12 لیتری

قیمت این نوع سطل پلاستیکی برای مصرف کننده ارزان می باشد. مقاومت بالای این نوع سطل سبب دوام و ماندگاری طولانی آن می شود. امروزه استفاده از سطل های پلاستیکی در صنایع مختلف بسیار رایج شده است. به همین خاطر اکثر تولیدکنندگان برای رفع نیاز صنایع مختلف این نوع سطل را تولید می کنند. خرید عمده سطل 12 لیتری برای مصرف کننده به صرفه تر است. سطل های با کیفیت را از کارخانجات معتبر خریداری کنید. از سطل 12 لیتری در صنایع مختلف از قبیل دارویی، شیمیایی، غذایی، رنگ، کشاورزی و … استفاده می کنند. این نوع سطل پلاستیکی سبب حفظ کیفیت محتویات داخل خود خواهد شد. بنابراین با استفاده از این نوع سطل می توان از محتویات خود در مدت زمان طولانی نگهداری کرد.

زرپلاست | تولید کننده انواع ظروف پلاستیکی
زرپلاست | تولید کننده انواع ظروف پلاستیکی

وجود درب پلاستیکی مانع از ریختن محتویات داخل سطل می شود. همچنین درب پلاستیکی از مواد حساس به نور و رطوبت محافظت خواهد کرد. در واقع وجود درب پلاستیکی کارایی سطل را افزایش می دهد. استفاده از سطل پلاستیکی درب دار برای نگهداری مایعات بسیار کاربرد دارد. زیرا مانع از تبخیر مایعات داخل سطل می شود. این مسئله برای مصرف کننده در نگهداری مواد شیمیایی گران قیمت صرفه اقتصادی دارد. ابعاد این نوع سطل طوری طراحی شده است که فضای کمی از محیط را اشغال می کند. مصرف کننده می تواند چندین سطل درب دار را بر روی یکدیگر بچیند.