نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

انواع قوطی پلاستیکی

انواع قوطی پلاستیکی

قوطی پلاستیکی در صنایع مختلف دارای کاربردهای بسیار زیادی است. این نوع قوطی از پلاستیک ساخته شده است که در همه شاخه ها پرکاربرد می باشد. به گونه ای که از پلاستیک در ساختمان ها همچون لایه های ضد رطوبت بین دیوارها، لوله آب فاضلاب، عایق کاری در سقف و دیوارها، کفپوش ها و … استفاده می شود. همچنین پلاستیک یکی از مواد کاربردی و قابل استفاده در بسته بندی اقلامی همچون بطری ها و ظروف یکبار مصرف می باشد. از طرفی از پلاستیک در صنایع خودروسازی به طور چشمگیری استفاده می شود. به جرات می توان گفت استفاده از پلاستیک در همه صنایع بسیار پرکاربرد و قابل استفاده است.

در حالت کلی پلاستیک ها به دو دسته سخت گرماها و نرم گرماها تقسیم می شوند. بد نیست بدانید که پلاستیک نرم گرماها خود دارای دو نوع سفت و انعطاف پذیر هستند. از اینرو پلاستیک را به راحتی می توان تغییر شکل داد زیرا از قابلیت شکا پذیری بالایی بهره می برند. امروزه شرکت های زیادی همچون شرکت های مواد غذایی، مواد نفتی، مواد دارویی، مواد شیمیایی، شرکت های بسته بندی، شرکت های تولید مواد شوینده و تولید آب معدنی به عنوان بزرگ ترین مصرف کنندگان انواع بطری و قوطی های پلاستیکی به شمار می آیند.

بد نیست بدانید که انواع قوطی های پلاستیکی در بازار جهت مصارف خاصی تولید و به بازار عرضه می شوند. به گونه ای که مهم ترین بخش های مصرف انواع قوطی و بطری های پلاستیکی شامل قوطی اسپری، قوطی محصولات روغنی، قوطی محصولات نفتی، مواد شیمیایی، مایع شوینده، محصولات خوراکی و … است.

آشنایی هر چه بیشتر با انواع قوطی پلاستیکی

بهتر است بدانید که پلاستیک دارای انواع مختلف و متعددی است. از اینرو با توجه به نیازهای افراد و صنایع از انواع مختلف قوطی های پلاستیکی جهت نگهداری مواد مختلف استفاده می شود. برخی از انواع قوطی های پلاستیکی عبارتند از: قوطی های پلاستیکی دارویی، قوطی پلاستیکی نگهداری مواد غذایی، قوطی های پلاستیکی در پیچدار با قابلیت پلمپ، قوطی های پلاستیکی در فشاری با قابلیت پلمپ، قوطی های پلاستیکی شفاف و قوطی های پلاستیکی پلمپ دار صنعتی.

قوطی های پلاستیکی دارویی: بهتر است بدانید که از این نوع قوطی جهت نگهداری مواد دارویی استفاده می شود. این نوع قوطی ها معمولا در اندازه و رنگ های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. یکی از این انواع قوطی ها نوع پلاستیکی گرد است که دارای انواع مختلف پت گرد ۶۰ سی سی شفاف، ۶۰ سی سی قهوه ای، ۱۲۰ سی سی شفاف و ۱۲۰ سی سی قهوه ای است. در حالت کلی ظروف پلاستیکی دارویی دارای انواع مختلف قطره چکان های دارویی، بطری های استوانه ای شکل، ظروف های پت دارویی کتابی، ظروف قرص جوشان و ظروف انواع قرص است.

قوطی پلاستیکی نگهداری مواد غذایی و ادویه: قوطی نگهداری ادویه یکی دیگر از انواع قوطی پلاستیکی جهت نگهداری ادویه است. این محصول در صنعت بسته بندی بسیار پرکاربرد و قابل استفاده است. معمولا این نوع ظروف از مواد پت و پریفرم تولید و به بازار عرضه می شوند. بد نیست بدانید که این نوع قوطی پلاستیکی دارای انواع مختلف پیچی و پرسی، ظروف بسته بندی ادویه کتابی، بطری پت ادویه ۸۰ گرمی، بطری پت ادویه ۱۰۰ گرمی و بطری بسته بندی ادویه با درب پیچی پروانه ای است. از دیگر انواع ظروف پلاستیکی که به طور گسترده ای در صنایع غذایی مورد استفاده قرار گرفته اند عبارتند از: ظروف بسته بندی خرما، ظروف پلاستیکی زعفران، ظروف پلاستیکی عسل، ظروف پلاستیکی بسته بندی میوه، ظروف پلاستیکی حبوبات و غیره.

قوطی پلاستیکی در پیچدار با قابلیت پلمپ: از این نوع قوطی های پلاستیکی بیشتر برای نگهداری مواد حساس به رطوبت و نور مورد استفاده قرار می گیرد. جنس این نوع قوطی از نوع پلی پروپیلن بوده که از سختی و مقاومت به ضربه بالایی برخودار است. ریختن محتویات داخل این نوع قوطی پلاستیکی به کمترین مقدار خود می رسد به دلیل اینکه درب آن کاملا محکم و بسته می شود. از اینرو این نوع قوطی های پلاستیکی بهترین گزینه جهت جابه جایی مواد به شمار می آید. همچنین این نوع قوطی برای نگهداری مواد پودری و مایعات بسیار پرکاربرد و قابل استفاده است.

قوطی پلاستیکی در فشاری با قابلیت پلمپ: این نوع قوطی پلاستیکی در شرکت های تولید کننده دارو دارای بیشترین استفاده و کاربرد است. لازم به ذکر است که این نوع قوطی بیشتر به عنوان ظروف دارو در بین مردم شناخته شده است. جنس این نوع قوطی از نوع پلی اتیلن است که بیشتر برای نگهداری رنگ و پودر مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که این نوع قوطی کاملا آب بند است و دارای حجم تقریبی ۱۰۰می باشد. یکی از ویژگی های بارز قوطی پلاستیکی در فشاری با قابلیت پلمپ عدم واکنش با مواد جامد است.

قوطی پلاستیکی شفاف: یکی از انواع قوطی های پلاستیکی که اخیرا روانه بازار شده اند، قوطی های نگهداری مواد غذایی ساخت شرکت Sonoco است. جالب است بدانید که این شرکت محصول جدید خود را با عنوان TruVue روانه بازار کرده است. یکی از مزیت های استفاده از این نوع قوطی پلاستیکی قابلیت استفاده از آن در تجهیزات موجود جهت سترون کردن و ساخت کنسرو شرکت‌های تولید کننده مواد غذایی است. همچنین با انتخاب این نوع قوطی مصرف کنندگان به راحتی می توانند از تازگی و طبیعی بودن مواد غذایی داخل قوطی مطمئن شوند. این نوع قوطی ها بهترین گزینه جهت نگهداری مواد غذایی مختلفی همچون میوه جات، رب، سبزیجات و سوپ به شمار می آیند.

قوطی پلاستیکی پلمپ دار صنعتی: یکی دیگر از انواع قوطی پلاستیکی پلمپ دار صنعتی است. از این نوع قوطی بیشتر برای بسته بندی گریس، پودر، گرانول، وازلین، رنگ و … استفاده می شود. این نوع قوطی پلاستیکی معمولا در اندازه های 109140 – cc 1150، 6290 – cc 250، 109100 – cc 750، 6260 – cc 175، 4958 – cc 100، 4050 – cc 50، 3148 – cc 30، 2529 – cc 25 تولید و به بازار عرضه می شوند. بنابراین حجم های مختلف این نوع قوطی موجب می شود تا مصرف کنندگان بنا به نیاز خود از این نوع قوطی های پلاستیکی استفاده کنند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: محتوا محافظت شده هستند