نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

دانستن چه نکات پزشکی در پلاستیک مهم است؟

دانستن چه نکات پزشکی در پلاستیک مهم است؟

پلاستیک در تمامی جنبه های زندگی بشر نفوذ کرده است. صنعت پزشکی که با جان و سلامت انسان ها ارتباط دارد نیز از این قاعده مستثنی نیست. بسیاری از لوازمی که در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد از جنس پلاستیک است.

در واقع پلاستیک کمک کرده تا بسیاری از لوازم با قیمت و کیفیت بهتری تولید شوند و برای نجات جان انسان ها به کار گرفته شوند. دانستن نکات پزشکی در پلاستیک از این منظر اهمیت دارد که این لوازم بخش عمده ای از لوازمی که برای نجات جان انسان ها استفاده می شوند را تشکیل داده است.

در گذشته بسیاری از لوازمی که امروزه با پلاستیک تولید می شود را بشر با اجناس دیگری مثل فلز تولید می کرد که از منظر اقتصادی اصلا صرفه نداشتند. برای همین به دنبال جنسی بودند که علاوه بر آسان تر تولید شدن هزینه کمتری نیز داشته باشد.

دانستن نکات پزشکی در پلاستیک می تواند به ما کمک کند تا میزان نفوذ این لوازم را بهتر درک کنیم و بدانیم که هیچ صنعتی در مقابل جنسی که ارزش هایش را ثابت کرده باشد نمی تواند مقاومت کند و آن را به شکل گسترده به کار می گیرد تا بتواند وظیفه خود را در قبال انسان ها به درستی انجام دهد.

برای مشاهده، استعلام قیمت و ثبت سفارش بطری نیم لیتری در تبریز بر روی لینک زرد کلیک کنید.

نکات پزشکی در پلاستیک

توضیحاتی درباره نکات پزشکی در پلاستیک:

امروزه یکی از بزرگ ترین استفاده کنندگان پلاستیک صنایع و تجهیزات پزشکی هستند. اگر یک سر کوتاه به بیمارستان و آزمایشگاه بزنید با این حرف موافقت خود را اعلام خواهید کرد. این لوازم در گوشه گوشه این مراکز که برای نجات جان انسان ها تاسیس شده اند به چشم می خورد.

نکات پزشکی در پلاستیک:

نکات پزشکی در صنعت پلاستیک کم نیست. برای همین تعدادی از آنها را انتخاب می کنیم و برای بهتر آشنا شدن شما مخاطب عزیز توضیح می دهیم تا درک بهتری نسبت به این مسائل پیدا کنید. صنعت پزشکی امروزه بدون لوازم پلاستیکی به هیچ عنوان قابل تصور نیست. از لوازم کوچک تا بزرگ در این صنعت با پلاستیک ساخته شده اند و مورد بهره برداری قرار می گیرند.

ضد قارچ هستند:

اولین نکته از نکات پزشکی در پلاستیک این است که این لوازم در برابر قارچ مقاومت بالایی دارند. اصلا یکی از دلایلی که صنعت پزشکی به استفاده از این ماده روی آورده است همین خاصیت بود. در گذشته لوازم پزشکی از فلز و دیگر چیزها تولید می شد.

تولید لوازم از مواد دیگر بزرگ ترین ضررش همان قارچی شدن بود. این لوازم به مرور زمان نسبت به آلودگی ها و هوا واکنش نشان داده و قارچی می شد. همین موضوع باعث می شد تا جان بسیاری از بیمارها در جاهایی مثل بیمارستان به خطر بیفتد.

عامل بسیاری از سرطان ها هستند:

نکته بعد از نکات پزشکی در پلاستیک این است باید دانست که عامل بسیاری از سرطان ها استفاده نادرست از این مواد است. این مواد اگر طبق پروتکول های مصرفی که برای آنها ارائه می شود مورد استفاده قرار نگیرند به مرور زمان فرد استفاده کننده را دچار سرطان می کنند.

یکی از موارد مهم بطری های آب معدنی تاریخ مصرف مامولا شش ماهه دارند اگر از آن زمان بگذرد و همچنان آن را از آب پر کرد و در یخچال نگهداری و مصرف کرد سم از بدنه بطری به آب نفوذ کرده و فرد مصرف کننده را دچار سرطان ممکن است بکند.

به شدت سمی هستند:

دومین نکته از نکات پزشکی در پلاستیک این است که باید هر انسانی بداند این مواد مامولا بر روی خود تاریخ مصرف دارند. اگر از تاریخ مصرفشان بگذرد و مورد استفاده قرار بگیرند احتمال این که سم از خود پس بدهند زیاد است و باعث مسموم شدن و کشته شدن آدم ها می توانند بشوند.

ساخت تجهیزات پزشکی را متحول کرده است:

نکته بعدی از نکات پزشکی در پلاستیک توجه به این نکته می باشد که این صنعت را متحول کرده است. امروزه بسیاری از تجهیزاتی که در پزشکی ساخته می شود پلاستیک در آن مشارکت دارد. دلیلش به علت منعطف بودن و کارا بودن این ماده است که توانسته خود را تطبیق دهد.

انعطاف پذیری بالای پلاستیک آن را در پزشکی کاربردی کرده است:

نکته بعدی از نکات پزشکی در پلاستیک انعطاف بالای این ماده است. بالا بودن انعطلاف باعث شده تا در تجهیزاتی مثل سون و یا تجهیزات تنفسی به کار گرفته شود. زمانی که بیمار بیهوش باشد و یا توانایی حرکت نداشته باشد انعطاف این ماده کارایی خود را نشان داده و جان او را نجات می دهد.

نکات پزشکی در پلاستیک

استفاده به عنوان پروتز:

نکته بعد از نکات پزشکی در پلاستیک استفاده این ماده در درون بدن خود انسان است. مهندسی پزشکی توانسته با استفاده از پلاستیک پروتزهایی را بسازد که علاوه بر مقاومت بسیار بالایی که دارند با بدن بیمارانی که نسبت به فلزات حساسیت دارند خود را تطبیق داده و در بدن آنها قابل استفاده شود.

قالب گیری پزشکی:

در بسیاری از مشکلاتی که برای افراد ایجاد می شود ضرورت پیدا می کند که آن عضو یا اندام زیاد حرکت نکند. برای همین دست به قالب گیری می زنند. مثلا فردی دچار آرتروز گردن است و باید گردنش فیکس باشد به اندازه گردنش قالب گیری کرده و آن را فیکس می کنند تا درمان شود.

لوله های درون وریدی:

یکی دیگر از نکات پزشکی در پلاستیک استفاده آنها در لوله های درون وریدی است. این لوله ها زمانی به کار می آیند که بعضی بیمارها مثل سرطانی ها به مدت طولانی تحت درمان قرار می گیرند. تحت درمان طولانی قرار گرفتن و تحت شیمی درمانی بودن باعث می شود از آنها به سختی بتوان رگی برای تزریق پیدا کرد. این لوله ها اینجا به کار آمده و برای نجات جان بیمار مورد استفاده قرار می گیرند تا غذا و دارو به آنها برسد.

تجهیزات تنفسی پزشکی:

این تجهیزات در بیمارستان ها برای بیمارانی که نمی توانند به خوبی تنفس کنند و یا بی هوش هستند مورد استفاده قرار می گیرد. این تجهیزات کمک می کنند تا جان آنها حفظ گردد تا به شرایط عادی نفس کشیدن خود بازگردند. این تجهیزات مامولا منعطف هستند دلیلش هم استفاده از پلاستیک است.

کاربرد در دندان پزشکی:

نکته بعدی از نکات پزشکی در پلاستیک استفاده آنها در صنعت دندان پزشکی است. مهندسی پزشکی بسیاری از قالب ها یا دندان هایی که برای ساخت دندان مصنوعی ارائه می دهد بر اساس پلاستیک است. این پلاستیک ها مقاوم بوده و به راحتی هر چه بهتر به مصرف کننده کمک کرده و هزینه ها را کاهش می دهند.

استفاده در لوازم آزمایشگاهی:

نکته بعدی از نکات پزشکی در پلاستیک استفاده آنها در آزمایشگاه ها است. در آزمایشگاه بسیاری از ظرف های شفاف که مورد بهره برداری قرار می گیرد جنسش از پلاستیک است. این ظروف جوری ساخته شده اند که مقاومت بالایی داشته باشند تا بتوانند مورد استفاده قرار بگیرند.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا خواندید و دانستید که دانستن نکات پزشکی در پلاستیک برای هر انسان مدرنی ضرورت دارد. دانستن این نکات کمک می کند تا از آنها به درستی هر چه تمام تر استفاده شود. ندانستن این نکات ممکن است سلامت افراد را دچار مخاطره کند برای همین باید نسبت به آنها آگاهی داشت.

در ادامه لازم به ذکر است که شرکت زر پلاست با سال ها سابقه در امر تولید پلاستیک پزشکی این آمادگی را دارد تا محصولاتش را در اختیار شما بازرگانان محترم قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات لازم با شماره های پشتیبانی شرکت در ساعات اداری تماس بگیرید.

 

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: محتوا محافظت شده هستند