نشانی کارخانه : تهران، شهرک صنعتی شمس آباد بلوار بهارستان، پلاک 18

استفاده از کودهای کشاورزی شیمیایی چه مزایایی دارد؟

استفاده از کودهای کشاورزی شیمیایی چه مزایایی دارد؟

مقدمه

کشاورزی یکی از مشاغلی است که از هزاران سال پیش بشر با آن آشنا شده است و نیاز غذایی خود را از طریق آن برطرف می نماید. انسان ها برای این که بتوانند میزان محصول بیشتری به دست بیاورند همیشه به دنبال شیوه های نو بوده اند.یکی از شیوه های نو که انقلابی را در صنعت کشاورزی به وجود آورده و بر میزان محصول و کیفیت آن توانسته است بیفزاید استفاده از کودهای کشاورزی شیمیایی می باشد. استفاده از این کودها سبب شده است نیازهای غذایی انسان از طریق کشاورزی برطرف گردد.

 

کود کشاورزی چیست؟

نوعی ماده که به صورت طبیعی یا غیر طبیعی آن را انسان گرد آوری می کند و به خاک می افزاید تا اصطلاحا خاک چاق یا تقویت شود. تقویت شدن خاک باعث می شود تا میزان محصول بیشتر با کیفیت بهتری به دست بیاید. کودها عمدتا دو دسته هستند.

کود کشاورزی طبیعی:

کودهای کشاورزی طبیعی از فضولات حیواناتی مثل گاو، اسب، مرغ و یا پس مانده بعضی از گیاهان گردآوری می شود و برای تقویت به خاک افزوده می گردد.

کود کشاورزی غیرطبیعی (شیمیایی):

مامولا کود شیمیایی را در آزمایشگاه ها تولید می کنند. در دو دسته سیاه و سفید دسته بندی می شوند. امروزه حدود چهل تا شصت درصد از مواد غذایی جهان با استفاده از این کود تولید می گردد.

یکی از موارد حساس و قابل توجه در صنایع، بسته بندی است.برای مشاهده مناسبترین ظرف بسته بندی کود کشاورزی، گالن 1 لیتری زرپلاست پیشنهاد ما به شماست

کودهای کشاورزی

مزایای استفاده از کودهای کشاورزی شیمیایی:

همان طور که در بالا گفته شد این نوع از کودها در آزمایشگاه تولید می شوند و میزان استفاده شان نسبت به کودهای دیگر در ایران و جهان هنوز بیشتر است. در ادامه مزایای استفاده از آن را برای شما خواننده گرامی می گوییم تا ذهنتان نسبت به ارزش های آن بیشتر روشن شود.

بهای ارزانی دارند:

بزرگ ترین مزیتی که کودهای شیمیایی دارند این است که بهای ارزان تری نسبت به کودهای حیوانی دارند. دلیل ارزان بودن این است که نسبت به کودهای دیگر سریع تر تولید میشوند و میزان در دسترس بودنشان سریع تر است.

کیفیت خوبی دارند:

کودهای کشاورزی شیمیای چون در محیط آزمایشگاه تولید می شوند تمام عناصر عالی که خاک به آنها نیاز دارد به میزان مناسب توسط مهندسان با هم ترکیب می گردد. ترکیب به اندازه و مناسب سبب می شود تا میزان بازدهی بالایی را در زمان استفاده داشته باشند و کیفیت محصولات کشاورزی را افزایش دهند.

بازدهی کشاورزی را بالا می برند:

از دیر باز برای انسان مهم بوده است بتواند میزان محصول بیشتری به دست بیاورد. برای این که چنین اتفاقی بیفتد باید عناصر مورد نیاز خاک به بهترین نحو تامین شود. کودهای کشاورزی شیمیایی چون در محیط آزمایشگاه تولید می شوند از عهده این امر برآمده و بازدهی کشاورزی را به طور شگفت آوری افزایش می دهند.

فقر خاک را جبران می کنند:

یکی از دلایلی که انسان از کودهای کشاورزی استفاده می کند این است که بتواند فقر خاک را جبران نماید. زمانی که خاک ضعیف و فقیر باشد نمی تواند محصول زیاد و باکیفیتی عمل بیاورد. این کودها تمام عناصر را به میزان لازم دارند و فقر خاک را جبران می کنند.

به آسانی در دسترس هستند:

در زمان های نه چندان دور برای این که کشاورز بتواند خاک را تقویت کند باید دست به جمع آوری فضولات حیواناتی می زد تا بتواند مورد استفاده قرار دهد. جمع کردن فضولات سختی هایی داشت و همچنین ممکن بود به میزان لازم نتواند تهیه کند. اما امروزه کشاورز با خریداری کودهای شیمیایی به راحتی هرچه تمام تر اقدام به تقویت خاک می کند.

استفاده از آنها پیچیده نیست:

یکی از بزرگترین مزایای کودهای کشاورزی شیمیایی ساده بودن استفاده از آنها است. فقط کشاورز باید بداند چه میزان از کود را با چه میزان آب ترکیب کند و به خاک بیفزاید. غیر از این مورد استفاده از آن پیچیدگی دیگری ندارد برای همین از عهده هر کشاورزی بر می آید.

برای مشاهده مناسبترین ظرف بسته بندی کود کشاورزی، گالن 1 لیتری زرپلاست پیشنهاد ما به شماست

کودهای کشاورزی

گیاهان آب خود را بهتر حفظ می کنند:

یکی از مزایای خوبی که کودهای کشاورزی شیمیایی دارند این است که خاک و گیاه را تقویت می کنند. یکی از مواردی که گیاهان ممکن است با آن در فصول گرم روبرو شوند از دست دادن رطوبت است. استفاده کردن از این کودها سیستم ایمنی آنها را تقویت می کند تا گرما سبب از دست رفتن شادابی آنها نشود.

رشد گیاهان را افزایش می دهند:

یکی از دغدغه هایی که همیشه کشاورزان با آن مواجه هستند رشد سریع تر گیاهان است. برای همین دست به استفاده از کودهای کشاورزی شیمیایی می زنند. این کودها با تقویت کردن سیستم ایمنی گیاهان باعث رشد سریع تر آنها می شوند. رشد سریع تر موجب می شود کشاورز امیدوارانه منتظر فصل برداشت بنشیند.

مدت زمان رشد گیاه را کاهش می دهند:

کشاورزان همیشه به دنبال راه هایی هستند که مدت زمان رشد گیاه را کاهش دهند. دلیلش این است که اگر زمان کشاورزی با فصل سرما مواجه گردد ممکن است کشاورزان آن بهره ای را که باید نتوانند ببرند. کودهای شیمیایی شیمیایی با تقویت کردن گیاهان رشد آنها را افزایش می دهند و این دغدغه کشاورز را رفع می نمایند.

ازت پایینی دارند:

یکی از دلایل استفاده از کودهای کشاورزی شیمیایی این است که ازت پایین تری نسبت به کودهای حیوانی دارند. اگر میزان ازت خاک بالا برود به گیاهان منتقل می شود. میزان ازت زیاد دلیل بسیاری از بیماری ها مثل سرطان است. این نوع کود نسبت به حیوانی سلامت بالاتری دارد زیرا در آزمایشگاه کنترل شده عناصر را ترکیب می کنند و میزان ازت در آن بی حد نیست.

گیاه را در برابر حشرات و بیماری مقاوم می کند:

یکی دیگر از دغدغه های که کشاورزان از گذشته داشتند تقویت سیستم ایمنی گیاهان بود. اگر گیاه ضعیف باشد حشرات و آفت ها راحت تر بر روی آن اثر می گذارند و می توانند موجب نابودی اش شوند. کودهای کشاورزی شیمیایی این مشکل را بهبود بخشیده اند و نگرانی کشاورزان را رفع کرده اند.

مشکلات غذایی جوامع را حل کرده اند:

بزرگ ترین مشکلی که بشر در بدو تشکیل جوامع بزرگی مثل شهرها با آن مواجه شد کمبود غذا بود. دلیلش این بود که هنوز به ماده ای دسترسی نداشت که گیاه را تقویت کند و میزان محصولات کشاورزی را افزایش دهد. از زمانی که کودهای کشاورزی شیمیایی اختراع شد این مشکل رفع شد و جوامع شهری با سرعت بیشتری نسبت به گذشته گسترش یافتند.

گیاهان به راحتی آن را جذب می کنند:

بزرگ ترین مسئله در استفاده کودها این است که گیاه به راحتی بتواند آن را جذب کند تا میزان بازدهی اش افزایش پیدا کند. کودهای کشاورزی شیمیایی چون به آسانی در آب حل میشوند گیاهان آنها را به راحتی جذب می کنند. جذب مناسب باعث می شود تا گیاه رشد بهتری پیدا کند و محصول بیشتری را به عمل بیاورد.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا متوجه شدید کودهای کشاورزی شیمیایی انقلابی را در صنعت کشاورزی به وجود آورده اند. دلیل این تحول مزایایی است که با خود به همراه دارند. ترکیب مناسبی که دارند و قدرت تقویت خاک آنها سبب گشته تا کشاورزان زیادی از آن بهره ببرند و میزان محصولات خود را افزایش دهند.

در ادامه لازم به ذکر است که شرکت زر پلاست با سال ها سابقه در امر تولید کودهای شیمیایی این آمادگی را دارد تا محصولاتش را در اختیار شما کشاورزان عزیز قرار دهد. برای به دست آوردن اطلاعات کافی با شماره پشتیبانی شرکت تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: محتوا محافظت شده هستند

آیا نمونه محصولات زرپلاست را دریافت کرده اید!؟

چنانچه تمایل دارید بسته کامل نمونه محصولات برایتان ارسال شود، بر روی دکمه زیر کلیک کنید.